LET – Klára Spilková na Pilsen Golf Masters

11.08.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LET – Honma Pilsen Golf Masters, Dýšina, ČR (9. – 11.8.2013)

 

Ann Kathrin Lindner

Neděle – finálové kolo
Tři totožná kola 69 ran (-2), výsledek -6 a šest úderů ztráty na vítěznou Němku Ann-Kathrin Lindner. To je konečný účet Kláry Spilkové, třiadvacáté hráčky v konečném pořadí českého turnaje LET. Osmnáctiletá golfistka vyjádřila spokojenost jak s umístěním, tak s hrou, i když tentokrát se jí nedařila jako v sobotu, kdy si stěžovala na patování. Na greenech tentokrát leccos dokázala zachránit.

„Mínus dva ve finálovém kole je odpovídající výsledek, hrála jsem spíš zachraňovací golf. Neměla jsem tak solidní drivy ani rány do greenu, ale dokázala jsem zachraňovat pary,“ konstatovala Spilková.

Po bogey na jedničce skórovala na šestce, kde ve všech třech kolech hrála birdie. Přechod na druhou devítku v jejím zápisu zase vytvořil cosi jiného než pary: birdie – bogey – birdie. Závěrečné birdie předvedla jediná česká účastnice, která prošla cutem, na jamce číslo 14.

Lindner vyhrála turnaj při svém sedmém startu v sezoně, profesionálkou se stala teprve loni, kdy uspěla v Q-School na Ladies European Tour. Po nedělním výsledku 68 (-3) se dostala na -12 a o jednu ránu předčila Francouzku Alexandru Vilatte a Italku Dianu Luna na děleném druhém místě.

Turnaj navštívilo nebývale vysoké množství diváků, největší dav samozřejmě obklopoval flight Kláry Spilkové. Zajímavou variantu dopravy na hřiště vlakem z Prahy do zastávky Dýšina – 18. jamka využilo podle promotéra Klotze přes 300 diváků.

Hřiště Golfparku Plzeň Dýšina provětralo obvyklý styl hry hráček LET. Nelze zde „naprat“ drive a přihrát si na green. Členitý tvar a úzké ferveje  donutilo mnoho hráček  nechat driver v bagu a vymýšlet umístěnou ránu železem. Možná proto je vítězka překvapením a konečné Top 10 plné málo známých jmen.

Nejlépe umístěnou amatérkou je Kateřina Krásová. Přestože neprošla o jedinou ránu cutem, je konečné umístění na 60. pozici velikým úspěchem. Amatérská hráčka skončila v profesionálním turnaji na stejném místě jako Laura Davies, Minea Blomqvist a Carly Booth.

Za 23. místo Spilková získala prémii 2.925 eur, zhruba 75.000 českých korun a v žebříčku LET si polepšila o tři místa, je na 30. pozici. Nyní má dva týdny přestávku, ve které bude dohánět učení. Dalším turnajem v programu české profesionálky je Aberdeen Asset Management Scottish Open ve Skotsku, který se hraje od 30.8 do 1.9.2013.

Tříhodinový přehled turnaje na ČT Sport najdete zde

Konečné Top 10:

Vyhlášení Klára Spilková


 

Kateřina Krásová

 

Robert Klotz – promotér 

Davide Lantos – ředitel turnaje


 

Sobota – 2. kolo
Klára Spilková zahrála druhé kolo stejně dobře jako první, tj. za 69 ran (-2).  V probíhajícím druhém kole, které zůstane nedohráno pro tmu, je na průběžné 23. pozici.
Do čela se posunula Švýcarka Anais Maggetti (-11). O druhou pozici (-9) se dělí Dánka Line Vedel, Ruska Maria Balikoeva a Francouzka Jade Schaeffer.
Dohrané kolo mají české hráčky  Kateřina Růžičková (+2), Lucie Hinnerová (+4) a Denisa Sobotková (+6). Hranice předpokládaného cutu je v této chvíli na hodnotě even par.

„S výsledkem jsem spokojena, jen mě mrzí to bogey na poslední jamce. Trefila jsem dnes šestnáct greenů v regulaci, ale neputtovala jsem podle svých představ. Těch birdie tam mohlo spadnout víc. Přišlo hodně diváků, kteří skvěle fandili. Udělalo mi to velikou radost a ještě jednou bych jim chtěla poděkovat za podporu,“ řekla Golf.cz spokojená Spilková.

Startovní časy 3. kola pořadatel zatím nezveřejnil, ale mluví se o startu prvního flightu v 9:30.

Přímý přenos posledního kola můžete v neděli sledovat na ČT Sport od 13. hodiny, sestřih ve 22:15.

Top 10 přerušeného druhého kola:


Klára Spilková - PGM 2013 1. kolo

Sobota – dohrávka 1. kola
Španělka Laura Cabanillas dohrála poslední tři jamky v paru, pokořila Dýšinu novým rekordem hřiště 62 (-9) a je vedoucí hráčkou turnaje. Na druhém místě je Australanka Alison Whitaker (-7). Spilková se při dohrávce posunula na 31. místo (-2).
Amatérky Kateřina Vlašínová a Kateřina Růžičková dohrály kolo za 72 úderů (+1). Profesionálka Denisa Sobotková dohrála +4, stejně jako amatérka Lucie Hinnerová. Profesionálka Daniela Proroková hrála 76 úderů (+5), amatérky Věra Koželuhová a Markéta Šubrtová shodně +7.

Top 10 prvního kola:

 

 

České hráčky na Players party

Pátek – 1. kolo, přerušeno
Spilková zahájila skvěle. Došla s výsledkem 69 ran (-2) a v probíhajícím kole je v první dvacítce. Dýšina evidentně sedla Španělce Lauře Cabanillas, která je po patnácti jamkách devět ran pod parem hřiště! Plný počet jamek má Japonka Ai Miyazato s výsledkem 65 (-6). Dnes hrála výborně i neteř Tigera Woodse Cheyenne. Zahrála 68 ran (-3) a je na průběžné 7. pozici.

„Dneska jsem hrála dvě rány pod par. Moc se mi to líbilo, přišlo hodně lidí, takže jsem byla ráda. Doufám, že jich zítra dorazí ještě víc. Začala jsem na desítce, první jamky byly takové nevyzpytatelné, ale pak už jsem se dostala do tempa. Šlo mi to dobře a útočila jsem na hodně birdie. Driver jsem dnes vytáhla osmkrát,“ řekla Spilková pro Golf.cz.

Po poledni byla hra přerušena kvůli dešti. Pokračovat se bude v sobotu v 7 hodin. Z českých hráček má první kolo dohráno Kateřina Krásová, 73 (+2)  a Adriana Kubecová, 74 (+3).

Kvůli ranní dohrávce bude Spilková v sobotu startovat až v 15:40. Česká televize bude vysílat druhé kolo živě od 12. do 16. hodiny na ČT Sport a sestřih ve 22:15.

 

Čtvrtek 
V dopoledním pro-amu byl nejlepší flight norské profesionálky Marianny Skarpnord, se kterou hráli Petr Chajda,  Jiří žemlička a Petr Marek.
V odpoledním pro-amu byl nejlepší flight skotské profesionálky Carly Booth, se kterou hráli Petr Minařík, Petr Neuvirt a Jaromír Chabr.


Klára Spilková

Středa 
Ve středu se hrál Junior Pro-Am  ve třech kategoriích, ve kterých zvítězili:
Kat. 6-9 let: Kateřina Růžičková – Matouš Příbramský, Marek Příbramský a Adam Keller
Kat. 10-12 let: Bonita Breneham – Amálie Radová, Denis beran, Dan Hlaváček a Petr Hrubý.
Kat. 13-15 let: Margarita Ramos – Tomáš Würfel, Kryštof Kraus, Adam Kodýtek a David Rozlívek.

Večer se v areálu Plzeňského pivovaru konala zahajovací players party. Hráčky s doprovodem navštívily provozy, ochutnaly proslulé plzeňské pivo a brzy šly spát, protože čtvrteční pro-Am začínal v 8 ráno.

 

Klára Spilková - trénink

Po Womens British Open se naše nejlepší golfistka účastní jediného turnaje LET na českém území, Pilsen Golf Masters. Turnaj se po dvou letech konání na Albatrossu u Prahy přestěhoval k Plzni, na hřiště Golf Parku Plzeň Dýšina.

Tříkolový turnaj je dobře obsazen. Z první desítky aktuálního žebříčku hrají Lee-Anne Pace, Gwladys Nocera a Holly Clyburn. Dále jsou přihlášeny Davies, Reid, Miyazato, Brewerton, Keating, Booth, Hedwall, Parker, Garrett, Montgomery a Woodsova neteř Cheyenne.

Přes kvalifikaci nebo na přímou pozvánku se do turnaje dostaly české hráčky. Z profesionálek to jsou Proroková a Sobotková, amatérky Hinnerová, Koželuhová, Krásová, Kubecová, Vlašínová, Šubrtová a Růžičková.

Hřiště GP Plzeň Dýšina má par 71 a délku 5.321 metrů z modrých odpališť. Dotace turnaje je 250.000 eur, zhruba 6,5 milionů českých korun. Loni zvítězila Melissa Reid.

Spilková vstupuje do turnaje z 33. místa žebříčku LET. První dvě kola startuje ve flightu s Francouzkou Anne-Lise Caudal a Dánkou Line Vedel. V pátek s desítky odpaliště v 7:00 ráno, v sobotu z jedničky odpaliště v 11:30.

Turnaj má masivní televizní pokrytí. Všechna tři kola vysílá živě televize ČT Sport ve čtyřhodinových blocích a vysílá jeden večerní, asi hodinový sestřih.

 

 

 

 

Klára Spilková - trénink

Na turnaj se naše hráčka připravuje na domovském hřišti na Černém mostě s trenérem Pavlem Ničem. Při pondělním tréninku jsme Spilkovou navštívili a zeptali se, jak bylo v St Andrews a jak se chystá na Pilsen Golf Masters.

 

Hrála jste v domově golfu, na Old Course v St Andrews. Jak jste hřiště vnímala?
Hřiště je velice pěkné. Hrála jsem cvičné kolo. První a  osmnáctá jamka vypadají, jako že to nebude nic těžkého, ale od druhé do sedmnácté jamky se hráč musí potýkat  s velice hlubokými bunkery, kde skoro vždy ztratíte jednu ránu. A těch bunkerů je tam spousta, snad stodvacet. Dá se tam skórovat, ale když fouká, tak je to doopravdy těžké. Druhá devítka je dlouhá, skoro vždy jsem hrála do greenu pětku dřevo.

Womens British Open byl váš první major turnaj ze série LPGA. Jaká byla atmosféra a jak jste se v tomto světě velkého golfu cítila?
Cítila jsem se skvěle, byl to parádní zážitek. Teď už se mi turnaje na LET budou zdát menší. Byla tam spousta lidí, kteří se přišli podívat i na hráčky jak trénují, při hře byly tribuny plné. Hřiště se změnilo v golfové městečko. Byla to paráda, pecka, odnáším si veliké zkušenosti a mnoho ponaučení.

Jak jste se cítila, když už bylo jisté, že se nevejdete do cutu?
Pořád jsem bojovala, až po osmnácté jamce to na mě padlo. Mrzelo mě to, nebylo to jak bych si představovala. Na druhou stranu jsem si říkala, že to byla hezká zkušenost.

Nyní vás čeká turnaj LET v Plzni Dýšině. Jak vidíte své šance v tomto turnaji?
Co se týká šancí, mám v těle takové tušení, tajné tušení, ale to vám řeknu až po turnaji, teď se mě na to neptejte. Konkurence bude kvalitní, přijedou i hráčky z LPGA. Zatím to moc neprožívám, asi mi to doteče až tam budu. Do Plzně se moc těším a budu hrát o co nejlepší výsledek.

Odkazy: … GP Plzeň DýšinaHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové

 

.