Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klára Spilková má hendikep +4,3

03.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Čtrnáctiletá Klára Spilková z GC Erpet Praha  je čerstvou držitelkou v České republice nevídaného hendikepu s kladnou hodnotou +4,3.  Klára tento monstrózní hendikep získala na základě vynikajících výsledků doma i v zahraničí, nad kterými bude  dlouho vyčnívat jejích 68,65,69 z Paříže na European Young Masters. Klářiným posledním úspěchem je stříbro z nedávného rakouského mistrovství na rány. Nejbližší akce do které s tímto hendikepem vstupuje  je Mezinárodní mistrovství České republiky na rány v Karlových Varech, které začíná ve středu 5.srpna.

Čtrnáctiletá Klára Spilková z GC Erpet Praha je čerstvou držitelkou v České republice nevídaného hendikepu s kladnou hodnotou +4,3. Klára tento monstrózní hendikep získala na základě vynikajících výsledků doma i v zahraničí, nad kterými bude  dlouho vyčnívat jejích 68,65,69 z Paříže na European Young Masters. Klářiným posledním úspěchem je stříbro z nedávného rakouského mistrovství na rány. Nejbližší akce do které s tímto hendikepem vstupuje  je Mezinárodní mistrovství České republiky na rány v Karlových Varech, které začíná ve středu 5.srpna.

Krátce pro ty, kteří to nemusí vědět. Normální hendikep většiny světové golfové populace, ten od nuly výše (zaokrouhlený na celé číslo hrací hendikepu) se od výsledku dosaženého hráčem odečítá.
Kladný hendikep, ten od nuly do záporných hodnot se k výsledku hráče přičítá.  V praxi to znamená, že Klára si stoupne na první odpaliště, ještě nevzala do ruky driver a už má zapsané čtyři rány.

Klára Spilková je fenomén sezóny. V médiích se již objevily superlativy jako objev,  bomba, hvězda i supernova. A je to pravda. Máme hráče, kterého jsme si tolik přáli, kterého můžeme dát za příklad mladým, který ukazuje, že to jde. Konečně se můžeme chlubit dívenkou, která drtí své vrstevnice i dospělé v Evropě, která má ve čtrnácti letech hendikep, před kterým každý golfista trne v posvátné hrůze. Konečně se můžeme naparovat,  můžeme být pyšní.

Talentovaná Spilková vychází z aktivního a tvořivého prostředí Golf Clubu Erpet Praha s motorem Karlem Vopičkou, z trenérské dílny Pavla Niče staršího, z prostředí práce s mládeží České golfové federace a především z tvrdé práce na svém vývoji. Tento koktejl nejlepších ingrediencí si nyní vychutnáváme a těšíme se z každého úspěchu této drobné, věčně rozesmáté dívenky. Nám, kteří jí držíme palce, poskytuje mnoho radosti vidět její jméno a českou vlaječku na nejvyšších místech výsledkových listin významných evropských soutěží.

Klára Spilková má před sebou vrchol domácí sezóny a je nejžhavější favoritkou na Mistryni České republiky na rány. Titul na jamky získala před měsícem v Kunětické hoře.

Průběh Klářina hendikepu:

 

foto © Ivan Paggio 2002 – 2009