Klára Spilková: Jedna etapa mé kariéry končí

23.08.2016 | pga.cz | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Spilková„Jedna etapa mé kariéry končí a druhá zase hned začíná!“ tak uzavřela svou účast na olympiádě jediná česká zástupkyně golfu v Riu.

Pro Kláru Spilkovou znamenala olympiáda vrchol v dosavadní kariéře. Jak hodnotí svůj pobyt v Riu? A jak je spokojená se svým výkonem? Ivan Paggio pro vás českou golfistku hned po příletu z Brazílie vyzpovídal.

Mám za sebou první účast na olympijských hrách, pro golf po více než století absence historických. A věřím, že budu mít ještě několik šancí se tohoto naprosto výjimečného turnaje a sportovní události zúčastnit.

Start v Riu pro mě znamenal vrchol sezony i dosavadní kariéry. Vrchol, na který jsem se cíleně připravovala, a kterému jsem vše podřídila.

I když výsledek na konci páté desítky rozhodně není podle mých představ, mohu říct, že jsem se v každém kole a při každé ráně snažila podat stoprocentní výkon.

Byl to zřejmě také nejtěžší turnaj, jaký jsem dosud absolvovala.

Z hlediska konkurence, hřiště i povětrnostních podmínek. Už první kolo, které se ve vedru táhlo přes časový limit, a kdy jsme hlavně v závěru musely dlouho čekat na jamkách, znamenalo velmi náročnou fyzickou i psychickou zkoušku.

Byla to velká čest, ale také velký závazek hrát nejen za sebe, ale za svou zemi. Reprezentovat na olympijských hrách a být součástí velkého národního týmu, to je zcela jiná zkušenost, než jakou jsem pod českou vlajkou zatím zažila.

13895578_1137591902969184_6164637736386035435_nDo Ria jsem přiletěla s předstihem, abych se důkladně aklimatizovala a připravila. Každý den, jak to bylo možné, jsem na olympijském hřišti trénovala.

A kromě toho jsem také cvičila v posilovně. Inspirovaly mě návštěvy jiných sportovních soutěží, setkání se sportovci, mezi nimiž byl olympijský vítěz Justin Rose, legendami jako Gary Player, i samotný pobyt v olympijské vesnici.

Golfový turnaj mi přinesl spoustu nových zkušeností i poznatků v tom, kde musím ve své hře a i přípravě ještě přidat.

Golf je složitá hra, v níž rozhodují nepatrné maličkosti a která se nedá vždy plně ovládnout. Můžete trénovat, jak chcete, soustředit se a chtít uspět, ale přesto se nemusí vše podařit. Myslím, že mnozí favorité olympijských medailí by o tom mohli vyprávět.

SpilkováJedna etapa mé kariéry olympijskými hrami končí a druhá zase hned po nich začíná.

Rio je pro mě především obrovským impulsem se ještě víc pustit do práce na tom, abych si jednou splnila svůj sen a byla nejlepší na světě.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi k olympijskému startu pomohli a kteří mě podporují na cestě, kterou jsem si dávno vytyčila. Svému týmu, svým sponzorům i partnerům a také všem fanouškům.

Poděkování rovněž patří Českému olympijskému výboru, všem olympionikům a členům výpravy. Gratuluji českým medailistům, deset medailí výpravy je úžasný výkon. Olympiáda v Riu byla pro mě jedinečná a nezapomenutelná. Věřím, že se olympijské hry stanou zlomem, jaký mě odrazí tam, kde chci jednou být.

SpilkovaKlara20153943Klára Spilková

.