Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

KIAWAH ISLAND PATŘIL JIHOAFRIČANŮM

17.11.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Na posledním klání ze série World Golf Championships – World Cup se nejlépe vedlo mladé dvojici Rory Sabbatini-Trevor Immelman. Annika Sorenstam opět soutěžila s muži, tentokráte na Tiger Skins Game v Singapuru.

WGC – World Cup
Kiawah Island Golf Resort, Jižní Karolína

V rámci série World Golf Championships se konalo poslední klání tohoto roku – World Cup. Soutěž dvojic měla tentokráte své dějiště v Jižní Karolíně na hřišti Kiawah Island Golf Resort, které tento turnaj hostilo již v roce 1997. Tehdy zde zvítězila dvojice Paidrag Harrington-Paul McGinley z Irska, která ani tentokráte nechyběla mezi 24 startujícími týmy. Nicméně o vítězství bojovali jiní. Po prvním dnu, ve kterém se počítal vždy nejlepší výsledek dvojice se do čela startovního pole nečekaně dostali Němci ve složení Alex Čejka-Marcel Siem. Nicméně těm se výrazně nevydařil den druhý, kdy se jednotliví členové dvojic střídali v úderech. Hluboké pískové bunkery se stali pro německý tým fatálními a rázem se propadli až na páté místo. Vedení převzala dvojice Rory Sabbatini-Trevor Immelman z Jižní Afriky a především skvělým třetím kolem znemožnila dalším soupeřům přemýšlet o vítězné trofeji. V sobotu totiž tento mladý tým zahrál vynikajících 63 ran od druhých Spojených států je dělil propastný rozdíl – sedm ran. Čekalo se, že v posledním kole se především zkušení Jim Furyk-Justin Leonard z USA pokusí o zvrat v soutěži, ale po chybách byli Američané nakonec vděční za dělené páté místo. Jihoafričané by museli vyrobit opravdu neskutečné minely, aby si nechali vzít své prvenství. A tak se většina pozornosti věnovala souboji o stříbrnou pozici. Francouzi Thomas Levet-Raphael Jacquelin k ní měli před finálovým kolem nejblíže, ale fantastický finiš dvojice Angličanů Paul Casey-Justin Rose je nakonec odsunul až na třetí příčku. Alex Čejka a Marcel Siem skončili na pozici čtvrté.
Jihoafričané Rory Sabbatini a Trevor Immelman tak navázali na úspěch svých krajanů Ernieho Else s Retiefem Goosenem, kteří dominovali na World Cup 2001. Pro každého z nich bylo za vítězství připraveno rovných 700 tisíc dolarů.
Výsledky:
1. Jižní Afrika -13
2. Anglie -9
3. Francie -8


Tiger Skins Game
Singapur

Annika Sorenstam, Retief Goosen, Jesper Parnevik a místní Lam Chih Bing se utkali na exhibici Tiger Skins Game. V celé soutěži nakonec stejně jako loni zvítězil Retief Goosen, který porazil v posledním dni právě Anniku Sorenstam. Při vítězné řeči znovu požádal ženskou světovou jedničku, aby přehodnotila své rozhodnutí a zkusila znovu profesionální mužský turnaj. „Víme, že je to skvělá hráčka a dokáže soupeřit i v nejlepších turnajích,“ říkal Retief Goosen. „Doufám, že změní svůj názor a bude hrát v některé další mužské soutěži.“ Annika Sorenstam si však za svým rozhodnutím stojí a v žádném dalším mužském turnaji startovat nechce.