Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Keith Williams předával své zkušenosti

01.12.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pod patronací České golfové federace společně s českou PGA ve čtvrtek 1.12. proběhl v Erpetu seminář na téma Juniorský golf. Dopolední program obstaral hlavní kouč České reprezentace Keith Williams. Odpoledne pak praktické zkušenosti a metodiku představili Oldřich Nechanický a Petr Němec.
Téma Juniorský golf je v našich zeměpisných končinách často probíraným tématem. Proto lze s uspokojením konstatovat, že ČGF a PGAC spojily své síly a připravily tento zajímavý seminář. Jeho hlavním protagonistou byl anglický kouč České reprezentace Keith Williams. Jeho třicetileté zkušenosti z trénování a hry na evropské PGA Tour byly z jeho slov patrné. S více než šedesáti účastníky semináře (především profesionálními trenéry a cvičiteli) sdílel své názory na trénování mládeže, na cíle a odpovědnost trenérů a praktické aplikace poznatků v praxi.

V odpolední části pak Petr Němec a Oldřich Nechanický představili metodiku výuky dětí. Obsáhlý materiál byl připraven ve spolupráci ČGF a PGAC (Five Star Academy) za přispění inspirativních materiálů z Anglické golfové unie. Není to však poslední akce, která je v rámci zlepšení výuky dětí připravena. V dalších měsících proběhnou praktické „workshopy“, které tuto metodiku předvedou v praxi. Doufejme, že pozitivní trend se projeví v kvalitní tréninkové výuce našich mladých golfových nadějí.