Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Keith Wiliams opět v Čechách

04.02.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ČGF opět navazuje spolupráci s trenérem reprezentačního družstva mužů Anglické golfové unie Keith Williamsem. Ve dnech 11.-13.2.2005 proběhne v Erpet Golf Centru jednání Keith Williamse s prezidentem ČGF JUDr. Milanem Veselým a novým kapitánem reprezentace Ing. Mikulášem Ordnungem, kde budou domluveny parametry spolupráce. Zároveň se uskuteční první setkání kandidátů amatérské reprezentace všech věkových kategorií.Portrét Keith Williamse
Kdo je Keith Williams ?
Pro mnohé již velmi známá osobnost a příjemný člověk, který za chvíli oslaví padesáté narozeniny.
Jako amatér startoval v regionálních dorosteneckých a juniorských týmech třeba společně se Sandy Lylem a Ianem Woosnamem. Profesionálem se stal v 18 letech a začal se připravovat na dráhu klubového trenéra. V roce 1976 získal britskou cenu pro nejlepšího mladého trenéra roku, což mu pomohlo k místu ve známém a prestižním klubu Sunningdale.
Velká změna v jeho životě přišla v roce 1979. Tehdy vyhrál evropskou kvalifikační školu v Portugalsku. Získal několik menších sponzorů a rozhodl se hrát evropskou profesionální túru. V roce 1980 na ní odehrál dvanáct turnajů, v roce 1981 šestnáct a o rok později sedm. příliš se mu však nedařilo, takže se na konci roku 1982 rozhodl z túry odejít. Ve třech odehraných sezónách se jednou umístil v první desítce, nicméně na konci roku 1982 ještě stihl reprezentovat Wales společně s Ianem Woosnamem ve Světovém poháru v Mexiku. Poté se vrátil k práci klubového profesionála.
V roce 1986 se stal hlavním koučem v Hawkstone Park, golfovém resortu se 36 jamkami a velkým hotelem. O rok později ho Anglická golfová unie požádala, aby připravoval nejlepší mladé hráče a hráčky v tomto regionu, kteří měli šanci se probojovat do anglické reprezentace. V roce 1990 začal připravovat anglický národní tým mužů a juniorů. Přibylo mu individuálních tréninků, neboť se stal vyhledávaným trenérem špičkových amatérů i profesionálů z celé Británie. V roce 1995 opustil Hawkstone Park a zamířil do jednoho z největších golfových komplexů v Evropě – do Celit Manor z jižním Walesu.

Poté, co Anglická golfová unie v roce 1998 vybudovala Národní golfové centrum ve Woodhall Spa, požádala Keithe Williamse, aby převzal jeho řízení. Keith Williams neváhal a s celou rodinou se sem přestěhoval.
Posledních několik let je národním trenérem reprezentačního družstva mužů Anglické golfové unie a patří mezi pět nejlepších trenérů v Británii dle hodnocení golfových odborníků (Golf Monthly 12/2004).

Z archivu Golf.cz:
Keith Wiliams v Praze:   
2001
   
2000  
 1999   

Rozhovor pro Golf.cz 2001

[Gallery not found]