Když na hřiště přijde prase

01.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Gang divokých prasat obydlil golfové hřiště Suntree Country Club ve floridském Melbourne. Bohužel ale hřiště neuniklo újmě. Prasata ničí trávu na jamkách, a to docela ve velkém. Pár obyvatelů prasata vidělo a odhadují váhu některých jedinců až na 300 liber. Největší zbraní jsou jejich kly, kterými ryjí v zemi a ničí vše, na co přijdou. I když tak nevypadají, jsou velmi ostré. Hřiště pak vypadá jako čerstvě zorané pole.

James Dean, který se profesionálně věnuje odchytu divoké zvěře, vysvětlil, že prasata se na hřiště vydávají hlavně za potravou. Pojídají červy, žížaly, hady a další hmyz, který je schovaný pod zemí. Jednoduše zaryjí kly do země a jedou dokud, se dostatečně nenají.

Na hřišti jsou tak vidět místa velikosti běžného zahradního bazénu, která jsou rozrytá. Přivolaní profesionálové na odchyt zvěře chytili již sedmnáct prasat, ale vypadá to, že se jich ještě kolem šest ukrývá v okolí. Dalším důvodem proč prasata přišla právě na golfové hřiště, byly nedávné záplavy v okolních lesích. Zvířata tak hledají sušší půdu ve vyšších polohách. K vyhledávání prasat se používají cvičení psi a nastražené pasti.


Aneta Zárubová