ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Když na hřiště přijde prase

01.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Gang divokých prasat obydlil golfové hřiště Suntree Country Club ve floridském Melbourne. Bohužel ale hřiště neuniklo újmě. Prasata ničí trávu na jamkách, a to docela ve velkém. Pár obyvatelů prasata vidělo a odhadují váhu některých jedinců až na 300 liber. Největší zbraní jsou jejich kly, kterými ryjí v zemi a ničí vše, na co přijdou. I když tak nevypadají, jsou velmi ostré. Hřiště pak vypadá jako čerstvě zorané pole.

James Dean, který se profesionálně věnuje odchytu divoké zvěře, vysvětlil, že prasata se na hřiště vydávají hlavně za potravou. Pojídají červy, žížaly, hady a další hmyz, který je schovaný pod zemí. Jednoduše zaryjí kly do země a jedou dokud, se dostatečně nenají.

Na hřišti jsou tak vidět místa velikosti běžného zahradního bazénu, která jsou rozrytá. Přivolaní profesionálové na odchyt zvěře chytili již sedmnáct prasat, ale vypadá to, že se jich ještě kolem šest ukrývá v okolí. Dalším důvodem proč prasata přišla právě na golfové hřiště, byly nedávné záplavy v okolních lesích. Zvířata tak hledají sušší půdu ve vyšších polohách. K vyhledávání prasat se používají cvičení psi a nastražené pasti.


Aneta Zárubová

Počet přečtení: 2 477
Komentáře
 • Ondřej Bosák napsal:

  Dříve nijak, ale teď tam je čerstvě nainstalovaný posed, tak nevím co je v plánu :-)

 • huhu napsal:

  a jak to řešíte? pokud to nějak řešíte : )

 • Ondřej Bosák napsal:

  Přátelé,
  v našem Golf CLubu Lázně Kostelec u Zlína je od divokých prasat absolutně zničená část jamky č. 6 a to v rozsahu cca 200×30 metrů! Je to jev každoročně se opakující, ale pravdou jest, že letos je poškození nebývalého rozsahu. Jsem přesvědčen, že téměř všechna hřiště sousedící s lesem řeší obdobné problémy.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017