DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Když na golfistu zamíří brokovnice

07.01.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Amerika není Česko a Ústí není Praha (jak říká klasik), ale pro golfisty se tu přesto rýsuje jedno vážné nebezpečí. Potenciální problém spočívá v tom, že muže z amerického Rena, který rozčilen po rozbití okna postřelil golfistu na hřišti, pustili na podmínku. Je to nebezpečný precedens a námět pro policajty a právníky. Může se to stát i u nás?

Co se vlastně v Nevadě událo? Nejmenovaný golfista na hřišti Lakeridge Golf Course omylem zasáhl míčkem dům Jeffa Fleminga, který údajně ještě spal. Třiapadesátiletý muž se naštval a z necelých padesáti metrů vypálil po hráči z brokovnice.

Naneštěstí trefil obě golfistovy nohy a ruku. Obhájce Larry Dunn tvrdil, že jeho klient chtěl sportovce jednou ranou z brokovnice pouze vystrašit a nechtěl ho zasáhnout. Fleminga prý předtím zasáhly střepy z rozbitého okna.

Podle policie nebylo zranění vážné a těch několik broků postiženému golfistovi vytáhli lékaři v nemocnici z těla. Mohla se ale stát tragédie!

Flemingovi za pokus o vraždu hrozilo desetileté vězení a pokuta deset tisíc dolarů, soudce však nakonec čin překvalifikoval a udělil mu podmíněný trest na pět let a pokutu tisíc dolarů.

Nemyslíme si, že se jedná o dostatečný trest, který odradí další střelce bydlící u golfových hřišť. Naopak je to nebezpečný precedens pro všechny psychopaty. Vždyť rozbít okno domku u hřiště je tak snadné. Stačí slice nebo hook!

V roce 2007 byl v jihoafrickém Durbanu na hřišti zastřelen Peter Burgstaller. Třiačtyřicetiletý bývalý hráč rakouského Salcburku se stal obětí loupežného přepadení. Nešlo sice o pomstu, ale golfista jako lovná zvěř nás nepotěší.

A co se může stát u nás? Nebezpečí kolize těla golfisty a myslivcem vystřeleného projektilu při snižování počtu přemnožených kanců je jen teoretická, rekonstrukce bitvy u Slavkova je od zdejší osmnáctky dostatečně daleko. Problémem u nás není ani známý kmotr ve flightu, to spíše se kolem vás mihne kulka ze střelnice u poděbradského hřiště.

V českém golfu naštěstí golf a střelba nemá opravdu mnoho společného. Snad jen s výjimkou spolupráce olympijského vítěze v trapu Davida Kosteleckého a golfového profesionála Jiřího Štryncla, které spojila společná psycholožka Eva Šauerová. Nepadl tu však ani výstřel.

Počet přečtení: 1 939
Komentáře
 • Tomáš Fejfar napsal:

  Já prosím zažil na Čertově břemeni, že na nás přes rybník stříleli nějací idioti po kačenách.

 • Čtenář napsal:

  A smysl tohoto lehce “zmateného” článku upozorňující na “vážné nebezpečí”? Holt golfistická okurková sezóna viďte…

 • Churchill napsal:

  Krásná ukázka článku za každou cenu

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017