Když hřiště ovládnou „šneci“

11.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jistě se vám již někdy při hře stalo, že jste přišli na další odpaliště, a co nevidíte, skupina před vámi se teprve chystá odpalovat. Rádi byste je předešli, ale bohužel také čekají na předchozí flight, který možná brzdí ještě jiná skupina. Zkrátka je to taková postupná dopravní zácpa na golfovém hřišti.

Nebude to pro vás asi moc příjemné překvapení, spíše budete naštvaní, že se vaši spoluhráči tak loudají. V golfu asi není nic horšího než zbytečné čekání, ztratíte koncentraci, začnete dělat chyby a zkazí vám to pak náladu po zbytek dne. Maršálové sice dělají, co mohou, ale někdy na neposlušné golfisty holt nestačí. V takovém okamžiku se nedá dělat nic jiného, než buď poraženě z hřiště odejít, nebo znuděně čekat na každé následující jamce a doufat, že se stane zázrak a vše se začne hýbat.

Teď si ale představte, co v takovém okamžiku dělají profesionálové? Z hřiště odejít nemohou, a navíc je pro jejich úspěch koncentrace absolutně důležitá. Nemůžou si dovolit zbytečné chyby, které by je pak stály pozici. Každá rána se počítá. Většina profesionálů vám řekne, že je velmi těžké si v takové chvíli udržet potřebnou koncentraci a také být rozhýbaný. Člověk, když se chvíli nehýbe, ztuhne velmi rychle.

Na profesionálních túrách na pomalé hráče mají ale výbornou zbraň, která se jmenuje pokuta. Když je hráč pomalý, musí holt platit. To, jak se hráči měří čas je celá věda. Na Ladies European Tour už takhle byla měřena i Klára Spilková, která se ale řadí k těm rychlejším hráčkám. Brzy si budete moci na golf.cz přečíst o tom, jak se hráči měří rychlost hry, a které profesionálky a profesionálové jsou nejpomalejší. Tak se nezapomeňte brzy vrátit a příště až budete čekat, nezoufejte a vzpomeňte si na profesionály.


. Aneta Zárubová

 


 

foto Golf Snail