Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kdo je Lydia Ko?

28.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
KoLydia_IsifaPokud někdy uvidíte bag, který se na hřišti sám pohybuje zdánlivě bez doprovodu, podívejte se ještě jednou, může být pod kontrolou mladičké Lydie Ko. Drobné Korejce je sice teprve dvanáct let, ale v momentě, kdy uvolní svojí energii do golfového švihu, nemá soupeře.

Lydia Ko z Pupuke Golf Club v Aucklandu na Novém Zélandě hraje golf jen sedm let a už je majitelkou neuvěřitelného handicapu +0,1.

Na právě ukončeném otevřeném ženském  Mistrovství Nového Zélandu, zařazeného do evropské Ladies European Tour obsadila  senzační 7. místo, o které se dělí s takovými profesionálními hráčkami  jako jsou Becky Brewerton, Linda Wesberg a Iben Tinning.

Mohlo by se zdát, že je obětí bláznivého snu svých rodičů, ale není tomu tak. Její matka se někdy naopak obává toho, že její dcera hraje golf až nepřiměřeně často. Lydia hraje golf pro radost a protože jí hra neskutečně baví, jak sama říká. Mladá golfistka pochází z rozsáhlé rodiny s golfovou tradicí. Její strýc je velmi zkušený trenér, který se věnuje i svým dcerám.

Její umělecky založená matka, Tina, má titul z univerzity se zaměřením na angličtinu. Otec, Hong, se pyšní univerzitním diplomem z financí. Kdysi byl také výborným tenistou a reprezentoval univerzitu.

Guy Wilson, její nynější trenér z Pupuke GC si Lydie všiml, jakmile z Koreje dorazila na Nový Zéland jen s nepatrnou znalostí angličtiny. Podle jeho slov se při tréninku zaměřují hlavně na krátkou hru a také se snaží jí vše podávat zábavnou formou. Když ale soutěží spolu, nemá Guy prý žádnou šanci. Za dobu, co Lydii trénuje, se stal součástí rodiny, tráví s nimi velmi mnoho času a podporuje svou svěřenkyni  i na turnajích.

Nejčastěji v týdnu Lydia trénuje na drivingu Takapuna v doprovodu svého strýce, trenéra a přátel. Její starší sestřenice dosáhly podobných úspěchů a jdou jí vzorem. Při každém tréninku Lydia odpálí 100 balónů dřevem a dlouhými železy, dalších100 krátkými železy. I zde se dbá na výuku zábavnou formou. V její široké golfové rodině nesmí chybět John Lister, další výborný golfista, který jí bere na hřiště a dělí se s ní o své zkušenosti. “Je radost se na ni dívat”, říká Lister.

Je řeč o nesmírně talentované mladé hráčce, která vyzařuje své golfové nadšení, kamkoliv jde. Kdo ví, čeho v golfovém světě dosáhne? Prozatímní situace vypadá velmi pozitivně. Nato, že amatérská šampionka ze severního ostrova letos v květnu oslaví 13. Narozeniny,   má velmi dobře nastartováno.

Lydia patřičně oslavila obdržení novozélandského občanství, když letos 22. ledna vyhrála 54 – jamkové North Island Strokeplay Championships v Taupo na Novém Zélandě. Obhájila tedy svůj loňský titul. V posledním kole zahrála tři rány pod par a celkově na Centenial Course v Taupo GC skončila s 212 ránami, sedm pod par.

Lydia bude ještě s další nadějnou mladou hráčkou, Cecilií Cho (15), příští měsíc hrát na hřišti Royal Wellington na Novém Zélandě v turnaji Trans Tasman Cup proti Australii. Obě budou hrát v juniorském amatérském týmu. Novozélandský golf doufá, že 28. – 29. března budou mít obě původně korejské golfistky štěstí.

 

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová