Kdo v Evropě neprohrál play-off? Zase ten Woods…

19.02.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rocco Mediate a Tiger Woods

Jihoafričan Thomas Aiken v neděli vyhrál Africa Open, když na první jamce play-off uspěl proti Angličanu Oliveru Fisherovi díky birdie. Kdo je nejúspěšnější na European Tour v rozstřelech? Kdo na starém kontinentě vyhrál nejvíce play-off? Kdy triumfoval poprvé a kdy zatím naposledy?

Nejúspěšnějším hráčem je Američan. Tiger Woods vyhrál všech deset dodatečných rozehrávek. Začal s tím v roce 1986, kdy porazil Ernieho Else, poslední výhru slavil nad Roccem Mediatem v roce 2008. Tři vítězství zaznamenal na amerických majorech spadajících samozřejmě i do kalendáře European Tour.

Osm vítězství v play-off má na svém kontě Seve Ballesteros. První zaznamenal v roce 1977 proti Nicku Faldovi, poslední v roce 1994, kdy zdeptal Else a Josého Maríu Olazábala. Španěl ovšem také čtyřikrát prohrál a jednou turnaj nenašel vítěze ani v »prodloužené« s jeho účastí.

Rovněž osmkrát takto slavil Bernhard Langer. Poprvé to bylo v roce 1983 s Ballesterosem, naposledy porazil Warrena Bennetta v roce 2001. Zarputilý Němec však také šestkrát prohrál a dvakrát remizoval.

Fenomenální Nick Faldo v kariéře dokázal play-off ovládnout sedmkrát. Úspěšnou premiéru absolvoval v roce 1977 proti Craigu Defoyovi a Chrisu Witcherovi, naposledy to zvládl v roce 1994 s Joakimem Haeggmanem. Angličan však třikrát odešel z greenu poražen.

Pět vítězství v rozstřelu je statistika jeho krajana Marka Jamese. První záznam do ní napsal v roce 1979, kdy porazil Mikea Millera a Eddieho Pollanda, poslední v roce 1997, kdy zdolal Grega Normana. Angličan čtyřikrát v play-off se soupeři prohrál.

Se čtyřmi výhrami se může chlubit i Sam Torrance. Poprvé to schytal Des Smyth v roce 1984, naposledy Stuart Cage a Howard Clark o jedenáct let později. Skot také poznal dvakrát krutost porážky.

Rovněž čtyřikrát vyhrál v play-off Gonzalo Fernandez-Castaño. V roce 2006 to odnesl Henrik Stenson, o pět let později Juvic Pagunsan. Dvakrát však Španěl na European Tour zažil zklamání.

Miguel Ángel Jiménez má na své pažbě také čtyři zářezy. První vítězství v rozstřelu slavil (až při třetím souboji) v roce 2008 s Oliverem Wilsonem, zatím poslední radost zažil letos, kdy porazil dvojici Stuart Manley, Prom Meesawat. Třikrát odešel Španěl poražen.

Posledním z hráčů na European Tour, který má na svém kontě čtyři vítězství v play-off, je Ir Pádraig Harrington. Nejdříve třikrát prohrál (celkově čtyřikrát), až vyhrál v roce 2002 v duelu s Eduardem Romerem uspěl a poslední vítězství přišlo o pět let později proti Sergiu Garcíovi.

 

.

Počet přečtení: 1 356
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Golf.cz