Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kde golf pomáhá

01.08.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Občanské sdružení Dobrý skutek ve čtvrtek 31. července uspořádalo druhý ročník charitativního turnaje Golf pro Dobrý skutek. Turnaje se zúčastnili hráči, kteří zaplacením startovného přispěli na jednotlivé projekty sdružení. Mezi hosty se objevili Jiří Šmicer, Míra Bosák, Láďa Vízek, Pavel Vítek, ale také klienti, kterým Dobrý skutek pomohl.

Návštěvníci se tak mohli seznámit například s 11ti letou Petruškou Flekačovou, která se narodila s redukční deformitou končetin. Přestože ji na obou rukou chybí prsty, chtěla si Petra zkusit golf. S neuvěřitelným zájmem a chutí odpálila koš míčů na Driving Range a nutno říci, že několik ran bylo opravdu povedených! Petře Dobrý skutek předal speciální kolo. Na akci přijeli i rodiče s malého Vojtíška Bláhy, kterému Dobrý skutek předal částku potřebnou na operaci SDR (Selektivní dorzální rizotomii), tato operace Vojtíkovi umožní zbavit se křečovitosti svalů. Toto je jen velmi krátký výčet hostů resp. klientů, kterým Dobrý skutek v posledním roce pomohl.
 
Vrcholem charitativního golfového turnaje Golf pro Dobrý skutek bylo předání invalidního vozíku Jiříku Šindlerovi (7 let), kterému byla diagnostikována Dětská mozková obrna. Jirka celé odpoledne rozdával úsměvy na všechny strany a jeho „Děkuji“, které vyslovil sedíce na novém vozíku, nenechalo jediného hosta chladným.
 
Nemůžeme ale zapomenout ani na sportovní část golfového turnaje. Soutěžilo se ve čtyřech HCP kategoriích, ve kterých zvítězili: Jaroslav Novotný, Tereza Kráčmerová, Markéta Pfleger a Štepán Bubla. Nejlepší ženou s největším počtem brutto bodů se stala Renata Císlerová a nejlepším můžem Jaroslav Novotný.
 

Hrdiny turnaje byli všichni hosté, kteří přijeli, zahráli si a zaplatili startovné, kterým přispěli potřebným a udělali tak dobrý skutek!
 

Více informací o sdružení najdete na www.dobryskutek.cz.

Michaela Rudová