Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Katka Růžičková odlétá do Ameriky

04.08.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Interview, Novinky
A A A

A je to tady. Začátkem srpna odlétá naše nejlepší golfistka Katka Růžičková do USA. Bude studovat na škole Xavier College ve Phoenixu v Arizoně, udělá tam i maturitu a hlavně tam bude hrát za jeden z nejlepších středoškolských golfových týmů v USA. Kateřina tak dočasně uvolňuje místo první dámy českého ženského golfu.

 

 A je to tady, začátkem srpna odlétá naše nejlepší golfistka roku 2007, Katka Růžičková do USA. Bude studovat na škole Xavier College ve Phoenixu v Arizoně, udělá tam i maturitu a hlavně tam bude hrát za jeden z nejlepších středoškolských golfových týmů v USA vůbec (na stejné škole letos maturovala a za tým hrála například Cheyene Woods – neteř T. Woodse).

Krátce před odjezdem jsme se Katkou potkali na nově otevřeném hřišti na Ostravici, které si přišla vyzkoušet a požádali ji o krátký rozhovor.

Proč to rozhodnutí, Katko odejít do USA:
Vždy to byl můj sen, už jsme to plánovali dlouhou dobu. Ve Phoenixu jsme se byli s mámou podívat letos v únoru a moc se nám tam líbilo, prostředí i rodina, ve které budu bydlet. Děkuji za to také bratru Markovi a rodičům.

Co si od toho slibuješ:
To je jasné, chtěla bych se rozvíjet v golfu, v týmu se mnou bude třeba nejlepší současná americká juniorka Kimberly Kim. Budeme mít nesrovnatelné tréninkové podmínky, protože v Arizoně se hraje golf celoročně.

Na co se nejvíce těšíš:
Na své nové spolužáky a na to, jak ponesu v únoru na FBR Open výsledkovou tabuli.

Jakou tabuli?
No přeci s výsledky jednotlivých flightů. Mám už teď slíbeno, že půjdu s jedním flightů hráčů PGA tour při jejich turnaji, který se pravidelně koná ve Scottsdale v Arizoně. Bude to pro mne velká čest a šance vidět ty nejlepší skutečně z blízka.

A jak se Ti líbilo nové hřiště na Ostravici?
Druhá devítka, kterou jsme hráli má náročnější přechody, ale jinak se mi moc líbí. Mají tu skvělý tým lidí. Myslím, že jim to půjde a bude se jim dařit. Až hřiště „vyzraje“ bude jedním z nejpěknějších u nás. Příjemné i náročné zároveň.

Děkujeme moc za rozhovor a držíme Ti v té Americe palce!

 

Radek Vašíček, foto: Ivan Paggio