obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Kateřina Růžičková vítězí ve Spojených státech, Cyril Suk třetí.

27.11.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Skvělého úspěchu dosáhla naše žákovská a dorostenecká mistryně Kateřina Růžičková, když na silně obsazeném mezinárodním juniorském mistrovství Teens on the Green World Championship Finale v americké Atlantě dokázala zahrát dvakrát pod par a vyhrát svoji kategorii 13-14 let výkony 77,68,71 (celkově +1). Turnaj se odehrál od 17. do 20.11.2005, ve Stone Mountain Resort. Tento výkon znamenal nejen vítězství ve své věkové kategorii, ale i celkově nejlepší výsledek mezi dívkami do 19 let. Úspěšný byl i Cyril Suk, který se umístil 3. v kategorii 13-14 let s výsledkem 77,76,79.

Na turnaj Kateřina cestovala s bratrem Markem, který byl zároveň doprovod a trenér. Do Atlanty přiletěli 11.11., aby se seznámili s prostředím a dvěma novými hřišti. Na každém hřišti hrála Kateřina dvě cvičná kola, a den před turnajem relaxovala. Tento způsob připravy Kateřině vyhovuje. Startovala v dívčí kategorii, kde bylo celkem 50 děvčat. Pozvaní byli hráči ze 44 států z Ameriky,Evropy a Asie. V chlapecké kategorii reprezentoval ČR Cyril Suk.

1. den turnaje - Kateřina startovala v 10 hodin, start byl posunut o 2 hodiny, kvůli ranním mrazům. Katka šla s Thajkou a Dánkou na hřišti MYSTERY VALLEY. Hrála dobře, ale pokazila dvě jamky. Přinesla 77 (+5) a skončila na 7 místě. Po turnaji šla na 2 hodiny trénovat.

2. den turnaje – Start byl opět opožděn o 2,5 hodiny, a tak bylo více času se připravit. Hrálo se obtížnější hřiště LAKEMOUNT už podle názvu bylo všude hodně podélné vody a úzké ferveje, musela hrát přesněji než obvykle. Po první devítce byla -1. Přes všechny nástrahy hřiště a trému ozdobila scorecartu číslem 68 (-3). Tímto se posunula ze 7. místa na vedoucí pozici před zkušenou 17-ti letou hráčku z Leadbetterovy Akademie.

3. den turnaje – Start nebyl posunut a bylo tepleji. Na hřišti si Kateřina po druhém dni více věřila, a šla tvrdě po vítězství. Ani si neuvědomila, že má jen dvě rány na druhou hráčku. Hrálo se MYSTERY VALLEY, jako první den. Po devítce byla opět -1 a tak to i došla 71 (-1).

Obě americká hřiště byla neobvyklá rychlými greeny, které Kateřina slušně zvládla. Růžičková byla nejlepší z 50 dívek na tomto turnaji ,a jako jediná ze všech hrála dvě kola ze tří pod par.
Je to její nejlepší výsledek ze zahraničí ( +1 po 3 dnech) a pěkný závěr přeúspěšné sezóny.

Výsledky Teens on the Green World Championship Finale
[Gallery not found]