Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kateřina Růžičková vítězí ve Spojených státech, Cyril Suk třetí.

27.11.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Skvělého úspěchu dosáhla naše žákovská a dorostenecká mistryně Kateřina Růžičková, když na silně obsazeném mezinárodním juniorském mistrovství Teens on the Green World Championship Finale v americké Atlantě dokázala zahrát dvakrát pod par a vyhrát svoji kategorii 13-14 let výkony 77,68,71 (celkově +1). Turnaj se odehrál od 17. do 20.11.2005, ve Stone Mountain Resort. Tento výkon znamenal nejen vítězství ve své věkové kategorii, ale i celkově nejlepší výsledek mezi dívkami do 19 let. Úspěšný byl i Cyril Suk, který se umístil 3. v kategorii 13-14 let s výsledkem 77,76,79.

Na turnaj Kateřina cestovala s bratrem Markem, který byl zároveň doprovod a trenér. Do Atlanty přiletěli 11.11., aby se seznámili s prostředím a dvěma novými hřišti. Na každém hřišti hrála Kateřina dvě cvičná kola, a den před turnajem relaxovala. Tento způsob připravy Kateřině vyhovuje. Startovala v dívčí kategorii, kde bylo celkem 50 děvčat. Pozvaní byli hráči ze 44 států z Ameriky,Evropy a Asie. V chlapecké kategorii reprezentoval ČR Cyril Suk.

1. den turnaje - Kateřina startovala v 10 hodin, start byl posunut o 2 hodiny, kvůli ranním mrazům. Katka šla s Thajkou a Dánkou na hřišti MYSTERY VALLEY. Hrála dobře, ale pokazila dvě jamky. Přinesla 77 (+5) a skončila na 7 místě. Po turnaji šla na 2 hodiny trénovat.

2. den turnaje – Start byl opět opožděn o 2,5 hodiny, a tak bylo více času se připravit. Hrálo se obtížnější hřiště LAKEMOUNT už podle názvu bylo všude hodně podélné vody a úzké ferveje, musela hrát přesněji než obvykle. Po první devítce byla -1. Přes všechny nástrahy hřiště a trému ozdobila scorecartu číslem 68 (-3). Tímto se posunula ze 7. místa na vedoucí pozici před zkušenou 17-ti letou hráčku z Leadbetterovy Akademie.

3. den turnaje – Start nebyl posunut a bylo tepleji. Na hřišti si Kateřina po druhém dni více věřila, a šla tvrdě po vítězství. Ani si neuvědomila, že má jen dvě rány na druhou hráčku. Hrálo se MYSTERY VALLEY, jako první den. Po devítce byla opět -1 a tak to i došla 71 (-1).

Obě americká hřiště byla neobvyklá rychlými greeny, které Kateřina slušně zvládla. Růžičková byla nejlepší z 50 dívek na tomto turnaji ,a jako jediná ze všech hrála dvě kola ze tří pod par.
Je to její nejlepší výsledek ze zahraničí ( +1 po 3 dnech) a pěkný závěr přeúspěšné sezóny.

Výsledky Teens on the Green World Championship Finale
[Gallery not found]