Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kateřina na vrcholu aneb první dáma českého golfu na rozcestí

21.01.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kateřina Růžičková dosáhla ve svých šestnácti letech nejvyšších cílů ve své vlasti. Je nejlepší amatérskou golfistkou České republiky s hendikepem +2,5. Má mistrovské tituly na jamky, dorostenecké, modré sako Golfistky roku, je mistryní mistrů klubů, prostě dosáhla skoro všeho. Už jenom titul na rány chybí, ale je zřejmě jenom otázkou času. Co dál ?

Říká se, že aby golfista ve světě uspěl, musí mít v patnácti kladný hendikep. Tedy nižší než nula. Kateřina dosáhla hendikepu nula 16. srpna 2006, ve svých čtrnácti letech. O rok později ve svých patnácti už byla na hendikepu +1,6.

Je na 51. místě evropského žebříčku, je Mistryní České republiky na jamky 2007, Mezinárodní mistryní Slovinska na rány 2007, podílela se na historicky nejlepším, 20. místě našeho ženského družstva na Mistrovství světa 2006 v Jižní Africe. Podílela se na historicky nejlepším umístění dorosteneckého družstva na Mistrovství Evropy 2007, kde naše dívky skončily na 9. místě. Ve svých třinácti uspěla na juniorském mistrovství Teens on the Green World v USA.
Je předurčena k úspěchu. Doma už ho má plno. Kam musí jít pro další ?

Říká se, že když golfista doma už všeho dosáhl, musí ven. V naší zeměpisné šířce je to na Západ.
Talent formátu Růžičkové, který už doma nemá soupeře, musí jít poměřovat síly jinam. Jinak zakrní.

Mnoho našich nadějných golfistů se tímto pravidlem řídí. Ve Spojených státech působí mladí Jessica Korda, Cyril Suk, Lucie Šarochová, Stanislav Jakub, Petr Prokop a určitě další. Štěstí tam zkusili i dnes již zralejší Jana Peterková, Míra Holub, Silvie Dittertová. Jiní zkoušejí štěstí na Evropských túrách. Všichni hledají budoucnost v golfově silnějších zemích, mimo Českou republiku.

Bude Kateřina Růžičková sledovat toto schéma českého špičkového golfisty?


Zdá se že ano. S největší pravděpodobností opustí na pár let Českou republiku, odjede do Spojených států na univerzitu. Bude studovat a přitom hrát golf. Tak před sedmi lety začínala, jako první ze všech, Jana Peterková. Dopracovala se do profesionální Duramed Futures Tour a dvakrát hrála Womens US Open.

Kateřiny jsme se tedy zeptali, jaké má plány do nejbližší budoucnosti. Její odpovědi najdete v následujícím videu.

Flash player is not available on your computer.

[Gallery not found]