Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

KANAĎAN MĚL NAMÁLE

23.02.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Obhájce titulu Mike Weir přijel i tentokrát do Kalifornie se skvělou formou. Nechal však turnaj vyústit až do dramatické koncovky, ve které mu zle zatápěl věčně usměvavý Japonec Shigeki Maruyama

US PGA Tour – Nissan Open
Riviera Country Club, Pacific Palisades, Kalifornie

Dalším turnajem série US PGA Tour byl Nissan Open, který se hrál na hřišti Riviera Country Club v Kalifornii. Náročné hřiště s parem 71 vítalo mezi svými účastníky také světovou jedničku Tigera Woodse. Ten zde drží smutný rekord – ve svých šesti startech tady ani jednou nevyhrál, což se mu na žádném jiném hřišti v tolika startech nestalo. A ani letos to nevypadalo, že by chtěl tuto bilanci vylepšit. V posledním kole sice zahrál vynikajících 64 ran a poskočil ve výsledkové listině o plných 37 míst nahoru, ale to stačilo nakonec jen na dělené sedmé místo. „Na tomto hřišti musíte hrát výborně po všechny čtyři kola, abyste měli šanci na vítězství. A to jsem nezvládl,“ rozebíral příčiny své hry Tiger Woods.
Také Alex Čejka určitě nastupoval do turnaje s většími ambicemi, než bylo nakonec jeho dělené 112. místo, které na postup do víkendových bojů nestačilo.
Finálové kolo mělo být vcelku nudnou podívanou. Jak by ne, když před nedělním závěrem si obhájce titulu Kanaďan Mike Weir vytvořil náskok pěti ran a jeho hra nepostrádala přesnost. Navíc hned v úvodu kola odskočil svým soupeřům o další dvě rány a vše se zdálo být jasné. Avšak i golfový míč je kulatý a není radno vynášet unáhlené soudy. O tom se přesvědčil kanadský držitel zeleného saka pro vítěze Masters v průběhu své hry. Stačily dvě chyby a šance se chytil jeho soupeř Shigeki Maruyama. Japonec hrál brilantně a posílal míče na green k jamkám na centimetry přesně. Pět birdie v jeho výsledkové kartě znamenalo, že se rázem ocitnul na děleném prvním místě.
Z překvapení nad ztrátou svého náskoku nevycházel ani Mike Weir, nicméně velký hráč roste pod velkým tlakem. A Kanaďan dokázal, že je bojovníkem k pohledání. Na poslední jamce šlo o všechno. Weirova přihrávka na green nedopadla a skončila v husté trávě kousek od jamky. Weir, který je proslulý především svou krátkou hrou právě kolem greenů dokázal, že tato jeho pověst je opodstatněná. Pod silným tlakem a v nepříjemné pozici zahrál vynikající úder, který jen o milimetry minul jamku.
Japonec Maruyama musel odpovědět stejnou mincí, pokud chtěl pomýšlet na prodloužení jejich souboje i do play-off. Jeho putt do paru však jamku nenašel a tak jediné bogey, které v posledním kole zahrál nakonec znamenalo i ztrátu nadějí na vítězství v tomto turnaji. „Stále ještě neumím hrát v dešti,“ hodnotil svůj výkon Japonec. „Začnu s tréninkem hned večer ve sprše…“
Prvenství na Nissan Open tak obhájil Kanaďan Mike Weir, který si k tradičnímu poháru pro vítěze odnáší také finanční prémii ve výši 864 tisíc dolarů. „Nepředpokládal jsem, že bych svůj náskok takto ztratil,“ nevycházel z údivu Weir. „A musel jsem sáhnout hodně hluboko, abych dokázal zvítězit.“
Na třetím místě skončil Stuart Appleby, který na posledních jamkách nedokázal proměnit své šance na birdie a zůstal o tři rány zpět. Ještě o ránu za ním se umístil populární John Daly, který pokračuje ve svých výborných výkonech a má reálnou šanci se nominovat na první major sezóny – dubnový US Masters.

Výsledky:
1. Mike Weir -17
2. Shigeki Maruyama -16
3. Stuart Appleby -14
4. John Daly -13