Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Kam mizí Tigerovy rukavičky?

09.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Wodds&RukavicePokaždé, když Tiger Woods svým míčem zasáhne diváka, snaží se, aby svou chybu hned napravil.  Věnuje jim tedy vždy jednu svoji rukavičku. Mohlo by se zdát, že při nedělním kole turnaje Memorial mu zásoba rukaviček musela dojít.

Své údery směrované na obecenstvo okomentoval s úsměvem a slovy: „nějak jsem tam zasáhl snad každého, ještěže za ty rukavičky neplatím.“ Prvního diváka zasáhl do krku již při odpalu na první jamce. Na druhé jamce jeho míč zasáhl devatenáctiletého chlapce do zadní části stehna. Poté se mu podobný zásah povedl ještě na 15. jamce, kde zasáhl muže do palce u ruky. Woods se divákům omluvil a potřásl si s nimi rukou.  

Takto vypadalo závěrečné kolo obhajujícího šampiona, který ten den zahrál 72 ran a celkově skončil šest ran pod par, což bylo o deset úderů více, než měl vítěz Justin Rose. Woods nakonec skončil na devatenáctém místě. Zatím to byl jeho nejhorší výsledek na Memorialu od roku 2002.

Když se ho reportéři zeptali, jestli na Muirfield Village  k něčemu dospěl, s úsměvem odpověděl, že alespoň nyní ví, že je schopen odehrát čtyři kola.

Měl ale trochu problémy s odpaly a to mu znemožňovalo zabodovat na delších jamkách.  Zdálo se, že se snaží každou sekundu na hřišti svůj švih analyzovat. Také si myslí, že bylo chybou přílišné soustředění na místo, kam chtěl odpálit, kvůli vhodným úhlům, což mu prý nepomohlo. Podle svých slov se měl od přílišného přemýšlení odpoutat a hrát v klidu.

Celkově byl ale Woods se svým výkonem spokojený, i když přiznal, že nehrál útočně, ale spíše jednoduše. Po turnaji prohlásil, že je již víc než za polovinou své přípravné cesty na U.S. Open na Pebble Beach, které se hraje od 17-20 června. Nyní bude ještě pracovat na tvarování svých ran.

 

Aneta75P

Aneta Zárubová