Národní mistrovství ČR žáků 2014

04.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Červinková, Novinky
A A A

Jan Černohorský a Anna Záleská

ČGF – Národní mistrovství žáků a kadetů 2014, Brno Kaskáda (4. – 6.7.2014)

Neděle – 3.kolo
Mistrovství žáků a kadetů je výkladní skříní budoucnosti našeho vrcholového golfu a je do ní pěkné podívání. Golf našich nejmladších má vysokou úroveň a v zajímavosti předčí mnohé dospělé akce. Účastníci kadetky jsou již velice dobře připravení golfisté, mnozí již se zahraničními zkušenostmi. Mají své trenéry, prvotřídní vybavení a zázemí, osobní podporu rodičů a je poznat, že je to baví.

Pro ty nejmenší je možná třídenní šampionát příliš dlouhý, avšak ve snaze uspět nepolevil ani ten nejmenší prcek. Ovšem co je to nejmenší. Dvanáctiletý Filip Ráža z nejmladší kategorie Mladší žáci zahrál v posledním kole 67 ran (-5). Jeho soupeř o mistrovský titul Hynek Groh zase zahrál tři kola s výsledky v rozpětí jediného úderu. Drobounká Magdalena Červinková má za sebou několik zahraničních titul a hendikep 5,8.  Ostatně singl hendikep mělo 99 hráčů ze 135 přihlášených. Zítřky českého golfu jsou  světlé.

Mistry České republiky v kategorii Kadetů se stali Jan Černohorský z GC Erpet Praha a Anna Záleská z Beskydského GK.

V kategorii starších žáků se Mistry České republiky stali Ondřej Lisý z GC Kunětická Hora a Lucie Harcubová z Olympia GC.

V kategorii mladších žáků získali mistrovské tituly Filip Ráža z GC Barbora a Magdalena Červinková z GC Austerlitz.

Medailist<é:

Filip Ráža Magdalena Červinková
Anna Záleská Lucie Harcubová
Vyhlášení Aleš Libecjat

 


Sobota – 2. kolo
Po dvou kolech vedou v kadetech  Jan Černohorský (+3) a Anna Záleská (+12). Starší žáky vede Ondřej Lisý (+9) a Lucie Harcubová (+14). V kategorii Mladší žáci jsou v čele Hynek Groh (+1) a Magdalena Červinková (+24).

Po dvou kolech provedl pořadatel cut. Do třetího kola postoupí 15 kadetů a 15 kadetek, 12 starších žáků a 12 starších žaček, 9 mladších žáků a 6 mladších žákyň.

Pátek – 1. kolo
Po prvním ze tří kol jsou ve vedení kadetů Marek Drcmánek (+4) a Karolína Neklová (+4). Kategorii Starší žáci vedou Kryštof Ručka (+3) a Patricie Macková (+7). V kategorii Mladší žáci vedou Filip Ráža (E) a Magdalena Červinková (+10).

Před mistrovstvím
Národní mistrovství žáků a kadetů se letos koná na brněnské Kaskádě o víkendu 4. – 6. července. Mistrovství  je určeno třem věkovým kategoriím. Mladší žáci a žákyně jsou děti do 12 let, starší žáci a žákyně jsou hráči ve věku 12 až 14 let, kadeti jsou ve věku 14 až 16 let.

Mistrovství není žádná soutěž dětiček. Někteří hráči už pravidelně a úspěšně zasahují do výsledků věkově vyšších soutěží a dospělých turnajů. Důkazem jsou Jiří Zuska, Filip Ráža, Kryšpín Janata, Jan Černohorský, Ondřej Lisý, Františka Luňáčková, Tereza Melecká, Eliška Kocourková, Gabriela Vítů, Magdalena Červinková a další, na jejichž jména si v médiích už zvykáme.

Lonští vítězové dnes už v jiné věkové kategorii úspěšně úřadují v dospělých soutěžích doma a v zahraničí. Palkovský, Kostelka, Mitterwald, Šteindlerová nebo Kohoutová jsou důkazem, že kadetka, jak se MČR žáků a kadetů zkráceně říká, je vitrínou budoucnosti českého vrcholového golfu.

Tříkolové mistrovství se hraje v resortu Kaskáda, který má k dispozici tři devítijamková hřiště. Po druhém kole provede pořadatel cut.

Mistrovství povede ředitel Petr Vávrů, hlavním rozhodčím je Josef Slezák s rozhodčími Jiřím Milfajtem, Romanem Nagy a Milanem Vlčkem.

Odkazy:GC Brno KaskádaHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

Z archiv Golf.cz – MČR žáků a kadetů: .. 2013… 201220112010200920082007 20062005

.