JUBILEJNÍ VÍTĚZSTVÍ PRO ANNIKU SORENSTAM

11.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Jubilejní desáté vítězství slavila v Japonsku Annika Sorenstam. Trojice Beem-Daly-Furyk zvítězila v charitativním turnaji. Dánsko se připravuje na první Nordic Open.

LPGA Tour – Mizuno Classic
Annika Sorenstam zaokrouhlila počet svých vítězství v letošním ročníku ženské LPGA Tour na úctyhodných 10 titulů. Stala se tak první ženou po 34 letech, která dokázala počet svých vítězství dovést do dvouciferného čísla. Posledními, kterým se to podařilo byly Kathy Whitworth a Carol Mann, které v sezóně 1968 obě dosáhly 10 prvenství. Absolutní rekordmankou v počtu vítězství v jedné sezóně je však Mickey Wright, která v roce 1963 oslavila prvenství hned ve 13 turnajích.
32-ti letá švédská superstar opět dokázala, že je jednoznačně nejlepší ženou v profesionálním golfu. Na tomto turnaji porazila své korejské pronásledovatelky Se Ri Pak – ta skončila třetí a Grace Park. Grace nedokázala odpovědět na skvělý finiš Švédky, která zahrála birdie na obou posledních jamkách hřiště Seta Course. To jí nakonec dalo vítězný náskok dvou ran právě před Grace Park, která zvítězila minulý týden na World Ladies Match Play Championship v Naritě. Na čtvrtém místě skončila další Korejka Gloria Park.
“Jsem šokována”, říká Annika Sorenstam. “Přirozeně jsem si pro sebe určila vysoké cíle pro tuto sezónu, ale občas mám obavy zda-li je mohu splnit. A toto desáté vítězství v jednom roce je rozhodně uskutečnění jednoho z nich.”
Výsledky:
1. Annika Sorenstam -15
2. Grace Park -13
3. Se Ri Pak -12

Wendy´s Three-Tour Challenge
V době, kdy US PGA Tour již završila svůj oficiální rozvrh jsou na programu různé exhibice, kterých se účastní někteří přední hráči. Nejinak tomu je i na tomto charitativním turnaji, který slavil již svůj 11. ročník. Trojice hráčů z US PGA, Senior PGA a ženské LPGA Tour se utkaly na hřišti Dragon Ridge Country Club. Nejlépe ze všech si vedli hráči z prestižní PGA Tour ve složení Rich Beem, John Daly a Jim Furyk, kteří zahráli dohromady 5 pod par a vyhráli celou soutěž. John Daly dával do svých drajvů takovou sílu, že na 12.jamce dokonce zlomil šaft své hole.
Na druhém místě skončili senioři Gary McCord, Tom Kite a Ben Crenshaw o dva údery zpět. Třetí pak byla trojice žen Juli Inkster, Karrie Webb a Laura Diaz, která tak neobhájila prvenství z minulého roku.
Událost se však vydařila a přinesla Nadaci Dave Thomase pro adopci celých 2.5 milionu dolarů. A o to šlo především…

Nordic Open
Skvělé výsledky dánských golfistů byly prý rozhodující pro to, aby se evropská profesionální tůra rozrostla o další turnaj – Nordic Open. Bude se poprvé v historii konat v Dánsku, přesněji na hřišti Simon´s Golf Club, kousek od Kodaně. Turnaj dostal termín 7.-10. dubna 2003 a celková dotace je 1.6 milionu eur. Mezi hráči, kteří se pravděpodobně objeví na startovní listině budou i úspěšní domácí golfisté – Anders Hansen (vítěz Volvo PGA Championship ve Wentworhtu), Soren Hansen (vítěz Irish Open), Thomas Bjorn (vítěz BMW International) a Steen Tinning (vítěz Madrid Open).Výkonný ředitel European PGA Tour Ken Schofield předpokládá, že Dánsko bude skvělým hostitelem tohoto turnaje. No, necháme se překvapit.