Jordan Spieth vyhrál Valspar Championship

16.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky

Innisbrook Resort (Copperhead), Palm Harbor, Florida, USA, (12.2. – 15.3.2015, časový posun -6 hodin)

Celková výhra 5 900 000$,  FedExCup Points: 500

4. kolo

Američan Jordan Spieth zabodoval. Hráč, který patřil k nejmladším golfistům na floridském turnaji, začal psát novou historii PGA. Je mu teprve 21 let a už vyhrál svůj druhý titul. Kromě Valspar Championship triumfoval i na John Deere Classic před dvěma lety. A to se povedlo od roku 1940 jen čtyřem hráčům pod 22 let.

V Innisbrook Resortu předvedl Jordan Spieth ukázkovou hru a i díky němu patřil Valspar Championship k nejzajímavějším turnajům této sezóny.

Finále patřilo Američanům.  Spieth “bojoval” s Patrickem Reedem a Seanem O’Hairem. Na třetí jamce v rozstřelu bylo jasno. Na sedmnáctce v “Hadí jámě” Spieth zahrál birdie putt a mohl slavit. S celkovým skore – 10 (70,68,67,69) vyhrál Valspar Championship. Získal tak kartu na PGA Tour pro následující dva roky a v žebříčku FedEx Cupu se posunul na 7. pozici, což je skok hned o 37 míst. Navíc obdržel peněžní výhru 1 062 000 dolarů.

Na děleném 2. místě skončil Patrick Reed, který se “vyhoupnul” na 3. místo FedEx Cupu za Bubbou Watsonem a Jimmy Walkerem, a Sean O’Hair také s výsledkem -10. Na čtvrté pozici se umístil Henrik Stenson s – 9, za ním Ryan Moore se skore -8.

Alex Čejka po skvělém začátku skončil na děleném 53. místě s výsledkem + 3  (67,73,73,74).

3. kolo

Čejka začal výborně. V prvních šesti jamkách si polepsil o tři rány, pak bogey na sedmé jamce, devět parů a nakonec přišla obávaná Snake Pitt – Hadí jáma. Na sedmnáctce zahrál Čejka triple bogey a bogey na osmnáctce. Nyní je na děleném 34. místě.

Po 3. kole je první Ryan Moore.

Birdie na jamce č. 13, 14, 16 a 18 mu zajistilo skore -9. Za ním je Jordan Spieth s -8. Na 3. místě je zatím Derek Ernst s výsledkem -7. Se skore -6 se na čtvrtém umístil Sean O’Hair a na děleném pátém místě je Patrick Reed, Matt Kuchar a Henrik Stenson se skore-5.

2. kolo

Zatímco v úvodním kole Alex Čejka patřil na Floridě mezi TOP 5, v tom druhém se propadl na dělené 15. místo se skore  -2, 73 ran, tedy o 6 víc než v úvodu.

Na finálovou příčku se posunul Brandon de Jonge s výsledkem -7, 69 ran. Za ním na děleném druhém místě jsou Jordan Spieth, Ryan Moore, Derek Ernst, Kevin Streelman a Henrik Stenson s – 5.

1. kolo

Rodák z Mariánských Lázní a vítěz Puerto Rico Open Alex Čejka (44), který hraje za Německo, předvedl v prvním kole na hřišti Copperhead  v rámci Valspar Championship skvělou formu. Zahrál bogey na šesté a desáté jamce, birdie na sedmičce a obávanou trojici závěrečných jamek Snake Pitt zvládl v paru.

Skončil tak na děleném 4. místě se skore -4. Stejný výsledek měl i Henrik Stenson a další 4 hráči.

Čejka hrál v 1. kole s rydercupovým vítězem Ianem Poulterem, který skončil na děleném 10. místě se skore – 3, a s dvojnásobným vítězem US Open Retiefem Goosenem, který zahrál plus dva a skončil tak na děleném 98. místě.

Ve vedení je zatím Brian David se skore -6. Na paty mu šlapou Američané Sean O´Hair a Ricky Barnes s -5.

O hřišti Copperhead

Nejzajímavější na hřišti v Innisbrooku je obávaná Snake Pitt (Hadí jámu), což je série tří závěrečných jamek, které patří k těm nejtěžším na PGA Tour.

Šestnáctka: 4 parová jamka dlouhá 475 yardů

Sedmnáctka: 3 parová jamka dlouhá  215 yardů

Osmnáctka: 4 parová jamka, která je 445 yardů

Statistiky z roku 2014: celkové skóre těchto tří jamek bylo 0,455 rány nad par, což je katapultovalo na 5. místo nejtěžší série jamek v rámci PGA Tour.

Minulý rok v Innisbrooku vyhrál Australan John Senden. V Hadí jámě se mu povedlo zahrát dvě birdie a o ránu zvítězil nad Kevinem Na.

Foto kredit: Facebook PGA TOUR