Jižní Korea bude hostit Presidents Cup v roce 2015

21.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jižní Korea bude místem konání Presidents Cupu v roce 2015. Ještě tak zvýrazní neustálý rozvoj a popularitu golfu v Asii. Turnaj se totiž v regionu bude hrát vůbec poprvé. Komisař U.S. PGA Tour, Tim Finchem minulou středu před začátkem letošního Presidents Cupu řekl, že v roce 2015 se bude hrát na zatím ještě nejasném hřišti v Jižní Koreji.

Presidents Cup se hraje jednou za dva roky a soupeří v něm americký tým s týmem složeném z hráčů z ostatních neevropských zemí.

Podle Finchema má PGA Tour různé možnosti, kde turnaj uspořádat. Přesné místo ale zveřejní až v druhé polovině příštího roku. Letošního ročníku v Melbourne se účastnili tři hráči z Koreji, K.J. Choi, K. T. Kim a Y.E. Yang. Choi je z rozhodnutí túry nadšen a těší se na přínos turnaje korejskému golfu. Mnozí turnaj přirovnávají k festivalu golfu.

Podle rotačního systému se bude příští turnaj hrát v roce 2013 v Americe na hřišti Muirfield Village ve státě Ohio. Jižní Korea se tak stane teprve čtvrtou zemí mimo Ameriky, kde se Presidents Cup, který zahájil svou tradici v roce 1994, bude hrát. Na hřišti Royal Melboure se již turnaj hrál v roce 1998. Jihoafrická republika byla hostící zemí v roce 1998 a Kanada v roce 2007.

Golfový růst v Asii je očividný a navíc fakt, že v letošním mezinárodním týmu byli rovnou tři hráči z Jižní Korey, dokumentuje sílu golfu v této zemi. Podle Finchema bude popularita za čtyři roky ještě silnější.

Reportéři se ptali jednačtyřicetiletého Choie, jestli by mohl být v roce 2015 kapitánem, odpověděl, že je to zatím velmi předběžné a spíše se bude snažit se do té doby udržet v kondici, než hned myslet na kapitánování.

Těší se ale na to, že možná zažije to, co zažili jeho australští kolegové na letošním Presidents Cupu, podporu publika a zahrát si tak důležitý týmový turnaj na domácí půdě.


Aneta Zárubová