Jiří Němeček, národní kouč ČR

15.02.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jiří Němeček

Jiří Němeček se od začátku roku 2015 stal národním koučem golfové reprezentace České republiky. Je členem české PGA od roku 1998 a uznávaným trenérem s hodností Head Professional. Těžiště jeho pedagogické činnosti bylo doposud v práci s mládeží v Erpetu a výkonu asistenta národního kouče Keitha Wiliamse. Toho nyní v jeho funkci vystřídal.

V rámci PGA České Republiky Jiří Němeček úspěšně zakončil tříletý vzdělávací program, jehož součástí bylo i studium na FTVS Praha a také získání prestižního studijního statusu PGA Head Professional.

Němeček se ve své Golf Academy podílí na výchově předních českých hráčů Šimona Zacha, Vítka Nováka, Aleše Procházky, Dalibora Hudáka, Adély Cejnarové, Jany Melichové, Kristýny Frýdlové a je spolutvůrcem úspěchů GC Erpet Praha, mnohonásobného mistra České republiky.

Národnímu kouči jsme položili tyto otázky. Odpovědi najdete na následujícím videu.

  1. Byl jste ustanoven státním trenérem české golfové reprezentace. Jaké úkoly z toho pro Vás vyplývají a jaké si kladete cíle?

  2. Přicházíte po desetiletém působení Angličana Keitha Wiliamse. Co převezmete a co budete dělat jinak, jaké chytáte novinky?

  3. Ve Vašem případě bude o mnoho snazší komunikace státního kouče s osobními trenéry jednotlivých reprezentantů. Jak budete postupovat?

  4. Začali jste s fyzičkou hráčů, měli jste první atletické soustředění hráčů v Nymburku. To je důležitá stránka hráčské vybavenosti. Co budete následně dělat pro golfovou techniku a herní vyspělost hráčů, která vede ke skórování a umístění na turnajích?

  5. Teď je v módě přisuzovat ČGF a PGA úlohy, které ve své náplni nemají. Co podle Vás mají reálně dělat federace a česká PGA, pro vývoj hráče od amatéra pro profesionála a jaká bude v tomto ohledu Vaše úloha?

  6. Jaké budete mít Vy jako státní kouč možnosti udržet hráče v tréninkovém systému. Většina mladých, včetně těch nejlepších nyní prchá na university do USA. Ženská špička už tam je komplet. Existují nějaké ekonomické a legislativní nástroje?

  7. Nyní se všichni ptají, kdy a kdo z našich bude hrát na olympiádě. Ta je ovšem pouze dva týdny jednou za čtyři toky. Já se zeptám přízemněji: kdy a kdo z českých hráčů bude jednou pravidelně hrát nejvyšší evropskou nebo světovou soutěž?

  8. Jak spojíte svojí činnost u reprezentace se svojí školou GolfAcademy. Co bude mít přednost?

  9. Co ze své golf Academy přenesete do své práce národního kouče?

  10. Svoje děti vedete ke golfu. Syn i dcera se již prosazují na dětských turnajích. Jak si představujete jejich golfovou budoucnost?