Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Jiří Kovář představuje kandidáty do výboru ČGF

17.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kandidát na prezidenta České golfové federace představil členy svého týmu, které navrhuje do výboru České golfové federace. Na konferenci navrhne zkrácení volebního období současného výboru a zvolení nového. „Jsem rád, že nabídku na spolupráci ve Výboru ČGF přijaly vážené osobnosti českého golfu s bohatou praxi ve svých golfových oborech. Navrženými osobami jsou navíc rovnoměrně zastoupeny všechny regiony,“  říká Jiří Kovář.


Kandidát na prezidenta České golfové federace
JUDr. Jiří Kovář

Jiří Kovář (47), podnikatel, ženatý, dvě děti, žije v Praze a Brně. Mluví anglicky, německy a rusky.
Od roku 2005 do dneška je členem výboru České golfové federace. Je autorem Dnů otevřených dveří pořádaných federací, které předvedly golf tisícovkám zájemců. Je dlouholetým pořadatelem Česko-Slovenského poháru, který je dodnes jediným styčným bodem se sousední federací. Poprvé v historii ČGF dokázal získat státní dotaci mimo základní příspěvky, když rekonstrukci federačního serveru zajistil dotaci pěti milionů korun.

Od roku 2005 je prezidentem Golf Clubu Austerlitz. Za svého působení vybudoval z GCA úspěšný a uznávaný klub, který má dnes druhé nejlepší TCM v republice. Jiří Kovář má významné zkušenosti z vrcholového českého golfu. Reprezentanti jeho klubu získali v loňském roce čtyři mistrovské tituly, dva v individuálních disciplínách a dva v družstvech. Družstvo žen získalo bronzovou medaili v extralize žen. Od začátku sezony 2010 působí také jako kapitán extraligového týmu mužů GCA.Ve svém klubu realizuje již druhým rokem projekt Školní golf“, u kterého velmi úzce spolupracuje s místní Základní školou. Klub také významně podporuje i družstvo seniorů GCA.

Byl zakladatel Občanského Fóra a poslancem Federálního shromáždění. Působil jako předseda Ústavě právního výboru. Spoluzakládal ODS a byl jeho místopředsedou. Byl vedoucím Úřadu vlády tehdejšího předsedy vlády Václava Klause. Nikdy nebyl členem ani kandiátem zádné předlistopadové strany.  Před revolucí byl ekologickým aktivistou.
Od října 1993 do dnešních dnů úspěšně podniká doma a v zahraničí.
Od roku 1997 je aktivním golfistou, golf hraje téměř celá jeho rodina.

Kandidát na viceprezidenta ČGF
Martin Štěpánek

Martin Štěpánek (49), podnikatel, ženatý, čtyři děti. Žije v Praze.
Je prezidentem GC Kynžvart. V letech 2006 – 2010 spolu s partnery vybudoval mistrovské 18-ti jamkové golfové hřiště v lázních Kynžvart. Golf hraje celá rodina.

Je absolventem FAMU, pracoval jako produkční v Československé televizi a Filmovém studiu Barrandov.
V roce 1990 založil vlastní reklamní agenturu AB line, která se v roce 1995 transformovala do nově založené pobočky mezinárodní agenturní sítě Publicis. V současné době spoluvlastní a řídí kreativní agentury Publicis, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a mediální agenturu Zenith Optimedia.

V letech 2006 až 2009 byl prezidentem Asociace komunikačních agentur (www.aka.cz). Působí ve významných národních a mezinárodních porotách kreativních soutěží o reklamní a marketingové komunikaci. V roce 2010 založil v Praze mezinárodní festival reklamy PIAF.
Ke golfu se kvůli pracovnímu zatížení nedostane často, pilně však trénuje i v zimních měsících.
Martin Štěpánek má čtyři děti a golf hraje celá rodina.

Předseda sportovně-technické komise ČGF
Ing. Karel Vopička

Karel Vopička (62), ženatý, dvě děti. Žije v Praze.
Je prezidentem GC Erpet Praha. Od roku 1993 do dnešních dnů je předsedou sportovně technické komise České golfové federace.
Řídí praktický, každodenní chod federace. Organizuje vrcholnou sportovní a vzdělávací činnost, organizuje mistrovství a mezinárodní akce.

Pod jeho vedení dosáhl dětský a mládežnický golf v GC Erpet Praha téměř všech možných úspěchů. Tento klub vychoval českému golfu mnohé mistry a mistryně republiky. Největším úspěchem jeho výchovné práce je současná mistryně ČR Klára Spilková, která v Erpetu golfově vyrostla od dětských krůčků.

Karel Vopička hrál závodně fotbal, tenis a jezdil automobilové rallye. Byl nejbližším spolupracovníkem a blízkým přítelem předchozího prezidenta Hanuše Goldscheidera.
Je spoluautorem federačního serveru a svými zkušenosti trvale spolupracuje na jeho rozvoji.

Kandidát na hospodáře ČGF
Ing. Jaroslav Sedláček

Jaroslav Sedláček (45), člen a hospodář GC Austerlitz. Je ženatý, má dvě děti. Je členem Komory daňových poradců ČR.
Je společníkem poradenské společnosti, zabývající se daňovým, účetním a ekonomickým poradenstvím.
Je autorem projektu na podporu talentované mládeže – „GRANT“.
Je manažerem reprezentace GCA, jehož družstva loni získala dva mistrovské tituly a třetí místo v extralize žen. Je rozhodčím golfu, loni rozhodovat patnáct turnajů včetně Mistrovství ČR seniorů. Na golfu je tři dny v týdnu.
Kandidát na předsedu komise pro marketing a komunikaci

Kandidát na předsedu  Komise pro marketing a komunikaci ČGF
MUDr. Petr Švrček

Petr Švrček (42), manažer, ženatý, dvě děti. Mluví anglicky a rusky.
Je předsedou představenstva společnosti CZ Golf, která vlastní golfové resorty a zařízení v Telči, Waidhofenu, Písku, Ústí nad Labem a Praze.
Je absolventem Univerzity Palackého v Olomouci a Bussines School v Lonýně. Mluví naglicky a rusky.
V minulosti působil jako poradce společnosti A.T. Kearney, byl členem představenstva Alfa Bank naUkrajině a byl členem představenstva Plzeňského Prazdroje.
Má bohaté zkušenosti vrcholového managementu.

Kandidát na člena výboru pro spolupráci s kluby
Jiří Korda

Jiří Korda (54), podnikatel, ženatý, tři děti.
Člen Park GC TJ Mittal Ostrava, v letech 97,98, 2002 a 2006 byl členem vedení klubu.
V roce 2003 stál u zásadní proměny moravské túry mládeže Morava Cupu. Ve funkci ředitele túry působí i v letošním, 11. ročníku.
Od roku 2004 se podílí na komerčním projektu turnajů dvojic „Moravian Championship“, vstupující letos do 8. ročníku.
V roce 2007 se stal předsedou komise pro mládež, ustanovené v rámci regionální komise STK ČGF – Východ B. Do této funkce byl zvolen i na období 2011-2014.
Je přesvědčen, že budoucnost českého golfu je podstatnou měrou závislá od přístupu k mladým golfistům. Ve výboru ČGF se chce angažovat především v oblastech týkající se mládeže.
Zasadí se o vypracování  dlouhodobé koncepce výchovy dětí a mládeže v rámci TCM a klubů, vzdělávacího programu pro trenéry a cvičitele pracující s mládeží, transparentních pravidel pro výběr mladých hráčů do užšího a širšího reprezentačního kádru, projektu „Školní golf“.

Kandidát na člena výboru pro spolupráci s kluby
Ing. Jiří Kubelík

Jiří Kubelík (41), podnikatel, ženatý, tři děti.
Člen výboru GC Štiřín a rozhodčí ČGF s certifikací R&A. Je absolventem Českého vysokého učení technického v Praze.
Zájem o sportovně technickou činnost na klubové úrovni, kde působí v STK dodnes, rozšiřoval o činnost rozhodčího. V roce 2006 se zúčastnil jako rozhodčí turnajů St. Andrews a Jacques Léglise Trophy v Mariánských Lázních a svou činnost dále rozvíjel na turnajích Alps Tour, Challenge Tour a Europen Senior Tour.
Spolupracuje s Czech PGA na přípravě, organizaci a rozhodování jejich turnajů. Od roku 2007 byl několik let členem regionálních komise STK ČGF a dodnes je členem komise pro amatérský status.
Ačkoliv se stal registrovaným aktivním golfistou ČGF v pozdějším věku, svůj zájem o tento sport zdědil a provozoval po svém dědovi a otci a od nízkého věku.

Kandidát na člena výboru pro spolupráci s kluby
Karel Kučera

Karel Kučera, (55), podnikatel, ženatý, pět dětí, žije v Praze.
Od začátku do dnešních dní je prezidentem Golf Clubu Divoká Šárka, který v roce 2003 založil.
Je zakladatelem a promotérem U.S. Kids Golf, největší série dětských turnajů u nás. V pětileté historii hrálo v osmdesáti turnajích této série téměř deset tisíc dětí.
V roce 1999 byl spolu vydavatel I. Ilustrovaných pravidel golfu. V letech 1999 až 2004 byl promotérem PGA Czech Open Golf Tour.

Kandidát na člena výboru pro spolupráci s kluby
Ladislav Mátl

Ladislav Mátl (58), podnikatel s nemovitostmi, ženatý.
Je prezidentem GC Nová Bystřice a předsedou Krajského svazu golfu – Jižní Čechy.
V roce 1999 spoluzakládal klub a hřiště v Nové Bystřici. Originální ilosofie přístupnosti golfu každému aplikovaná v Nové bystřici byla přes velký úspěch při náboru členů nejprve odmítána, dnes je běžným přístupem k novým golfistům.
V roce 2004 inicioval založení Krajského svaz golfu ve struktuře ČSTV, jihočeský svaz přijat byl v roce 2005. V letošním roce bude již odehráno 7. mistrovství Jihočeského kraje.
Vytváří společenské a sportovní aktivity a napomáhá vytváření dobrého jména golfu ve společnosti a zapisuje jej do povědomí jako významný rozvojový prvek regionu České Kanady.
Je přesvědčen o tom, že k podpoře sportovního golfu je nezbytné přenést do regionů nižší soutěže a vytvořit jejich návaznost na celorepublikovou strukturu soutěží.