Jessica přijede, táta prohrál sázku s Lendlem

01.04.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jessica Korda

Skvělá zpráva! Na turnaj Honma Pilsen Golf Masters 2014 přijede Američanka českého původu Jessica Korda. Není to ani tak zásluha trpělivé práce promotéra jako spíš prohrané sázky jejího otce Petra z golfové jamkovky. Jessica, která již vyhrála dva turnaje na LPGA Tour, se v Dýšině objeví koncem července. A možná dorazí i Isabelle Lendl…

„Vsadil jsem se s Petrem, že mě neporazí, ani když mu dám na každé jamce jeden úder k dobru. Bylo to sice těsné, protože se v poslední době hodně zlepšil, ale nakonec jsem vyhrál na šestnácté jamce, když už jsem vedl o tři,“ pochlubil se Ivan Lendl. Zápas se uskutečnil v Bradentonu na Floridě, kde Kordovi bydlí.

Bývalá tenisová jednička Lendl hraje golf téměř každý den a kvůli své vášni se rozešel i s tenistou Andym Murrayem, kterého trénoval od roku 2012. Za nedostatkem času tedy nejsou veteránské turnaje tenistů, jak psala světová média, ale milovaný golf.

Také Korda patří mezi náruživé hráče a prohra s krajanem ho velmi mrzela. „Problém byl na greenu, nedokázal jsem proměnit ani krátké putty. Když už to vypadalo na zisk jamky, dal Ivan chip-in,“ smutnil Petr, kterého nyní čeká náročný úkol. Musí změnu letního programu oznámit dceři Jessice.

Ta se chtěla zúčastnit turnaje International Crown ze série LPGA Tour. Akce se hraje v Marylandu, kam se těšila na oblíbené modré kraby ve zdejších restauracích, navíc měla být hvězdou otevření golfové třídy v King Williams School v Annapolisu, která se v roce 1696 stala první školou ve Spojených státech.

Jessica by podle našich informací na akci kývla, ale požaduje divokou kartu pro svou mladší sestru Nelly. „S tím bych problém neměl. Kartu dostane. Stejně nemáme dostatek kvalitních hráček s českou krví. Je jen škoda, že obě budou hrát za Ameriku. Sandra Gal si české občanství také neobnoví a bude startovat za Německo,“ nechal se slyšet promotér turnaje Robert Klotz. Podle něj je společnost Goram schopna zajistit na nedalekém vodním zámku Švihov i Jessičinu svatbu s přítelem Johnnym DelPretem, o níž se v poslední době zejména na Floridě spekuluje.

To však stále není vše. „Možná se na akci do Česka pojedu podívat také, dcera Isabelle by si v Dýšině chtěla zahrát a ráda opět navštíví i Prahu. Cheyenne Woods jí dlouze a poutavě vyprávěla, co všechno zde loni zažila,“ prozradil Lendl s tím, že odveta s Kordou je naplánována na Karlštejn, kde to oba dobře znají.

 

.