Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

JEDENÁCTÝ PODZIM V MNICHOVĚ

09.10.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Mnichovský golfový veletrh slaví již 11.výročí. I přes celkový úpadek výstavnictví se zde potkávají lidé z golfové branže ve stále větší míře. I my jsme byli při tom.Jedenácté zastavení mnichovského podzimního veletrhu je již minulostí. Kdo se odhodlal a přijel sem nemohl litovat. Všechny novinky z oblasti golfového byznysu jsou zde k vidění ještě mnohem dříve, než si odbydou světovou premiéru na PGA Merchandise Show v Orlandu. Paradoxně tak Golf Europe v Mnichově patří z hlediska nových produktů k mnohem důležitějšímu veletrhu, než je největší golfová výstava na světě v Orlandu. Takže – co bylo vlastně na Golf Europe 2003 k vidění?

Především to byly nejnovější modely driverů – speciálně od Callaway a TaylorMade. Callaway představil model, který již delší dobu testuje na hráčích profesionální série – má jméno Fusion. Kombinace uhlíku a titanu má vytvořit dostatečné pevný a zároveň lehký materiál, který by měl hráčům maximálně vyhovovat. Pohled na tento nový driver ze shora připomíná trochu předchozí C4 – snad jen nebýt stříbrné vrchní hrany.

TaylorMade zase vylepšil svou úspěšnou sérii 500Series. Všechny tři modely dostaly nový „face-lift“ a označení 510TP, 540XD a 580XD. Je vidět, že u Taylorů neusnuli na vavřínech a svou dominantní roli v současném konkurenčním prostředí driverů se snaží dále prohlubovat.
Jak Titleist a Mizuno tak i Cleveland se snaží s konkurencí dvou největších firem držet krok. A pokud nechtějí skončit v propadlišti dějin musí i další výrobci přivádět na trh své moderní produkty. Na ploše větší než 22 tisíc metrů čtverečních jich tady letos vystavovalo 319.

Zmínili jsme již krizi výstavnictví, která je globální a zasahuje bohužel i golfový byznys. Na Golf Europe 2003 to příliš patrné nebylo, ale pokles návštěvníků se vypozorovat dal. Dvě haly mnichovského ICM centra rozhodně nepraskaly ve švech. Patrně se na tomto faktu podepisuje i celkem striktní zákaz vstupu široké veřejnosti. Takže se zde rok co rok setkávají prakticky jedni a ti samí lidé. Nicméně rozšíření výstavní plochy o provizorní driving, který fungoval již v minulém roce byl velmi vítaným zpestřením. Konference a semináře, které probíhaly v průběhu výstavy si rozhodně své publikum našly a lektoři se rekrutovali z věhlasných osobností evropské golfové scény (Bill Sanderson, Gwen Wheeler,…).
Ale pokud budou chtít pořadatelé i nadále udržet své návštěvníky na tomto veletrhu, bude patrně nutné udělat nějaké další kroky k ozvláštnění tohoto setkání.