Erpet po dvaceti letech

03.01.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Luděk Eremiáš

Otevření golfové haly Erpet v říjnu 1994 bylo významným předělem českého golfu. V Erpetu získal indoorové centrum, které ve své době nemělo v Evropě obdoby. Tehdejší házenkářskou, volejbalovou a košíkářskou halu přestavěli Luděk Eremiáš a Václav Petr na špičkové golfové zařízení. Název vznikl z prvních písmen jejich příjmení (ERemiáš a PETr = Erpet).

Český golf získal zimní rozměr a z Erpetu se stalo útočiště většiny tehdejší golfistů. Těch bylo v té době sotva tři tisíce. Spolu s golfisty se do Erpetu v zimě stáhli i golfoví trenéři. Našli zde skvělé podmínky pro svoji výukovou činnost, kterou jinak zima přerušila až do jara. Útočiště zde našla i Česká golfová federace, která se z nuzných prostor v tribuně strahovského stadionu přestěhovala do kanceláří, ve kterých sídlí dodnes. Do Erpetu se v zimě koncentroval téměř celý český golf.

Tehdejší čtyři simulátory byly evropskou raritou. S šestnácti odpališti, puttingem a malým kurzem, „dvorečkem“ byl Erpet největším centrem zimního golfu v Evropě. Rozvinula se zde intenzivní práce s mládeží. Trvá dodnes a vydala hodně skvělých výsledků. Z líhně Erpetu vzešlo mnoho špičkových hráčů a mistrů republiky a dodnes je zdrojem talentů do výkonnostní špičky. Korunkou na erbu Erpetu je Klárka Spilková, aktuálně jediný český hráč v nejvyšší evropské soutěži.

Viditelnými zástupci Erpetu jsou předseda představenstva a spolumajitel Erpet Group Luděk Eremiáš a prezident Golf Clubu Erpet Praha Karel Vopička. Publicitu nemiluje ze své vůle málo viditelný druhý spolumajitel Erpetu pan Václav Petr.

Erpet Golf Centrum nebyl a nebude výdělečným zařízením. Je dotován z ostatních aktivit společností skupiny Erpet Group. Proto jsme se pana Luďka Eremiáše na kameru zeptali na minulost a budoucnost Erpet Golf Centra. Jeho odpovědi si poslechněte v následujícím videu.

 

 

Odkazy: …  Erpet Golf CentrumGC Erpet PrahaErpet Group

 

.