Je libo půlnoční golf?

29.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vtáhnout obecenstvo co nejvíc do děje, na to je golf skvělý. Málokterý sport se může pochlubit tím, že diváci – alespoň někteří – se smějí pohybovat po hřišti. Být zapojen do hry ale může každý i z velké dálky díky moderním technologiím. Pořadatelé profesionálních turnajů toho využívají a zajišťují si tak stálou pozornost a přízeň publika. Zároveń jsou schopni i leccos na oplátku nabídnout.

Letošní hlasování o nejlepší ránu roku na European Tour v sobě skrývá skvělou možnost: půlnoční golf. Ne, trend osvětlování golfových hřišť se dosud nezačal rozvíjet, ani nejde o extrémní variantu hry s čelovkami. Jsou místa, kde si ve dvanáct v noci může každý zahrát za slunečního svitu. Stačí se přemístit někam, kde zrovna panuje polární den.

A taková místa jsou třeba ve Finsku a v Estonsku. Na webových stránkách European Tour bude až do 10. ledna otevřeno hlasování v anketě Shot of The Year. Vybírá se z jedenácti ran měsíce, mezi nimiž nechybí například přihrávka Američana Petera Uihleina přímo do jamky, tedy bez předchozího odskoku míče po trávě. V nabídce jsou i další skvělé odpaly těsně k praporku, nebo rovnou pod tyč, jeden skvělý putt a také stoický a třeskutě přesný, byť riskantní a ve svém výsledku úspěšný pokus Henrika Stensona atakovat jamku, přestože jako lídr finálového tirnaje v Dubaji mohl Švéd zvolit hru na jistotu.

Vylosovaní hlasující se dočkají skvělých cen, a sice možnosti zahrát si na mistrovských hřištích Linna Golf ve Finsku a Estonian Golf and Country Clubu s odpalem právě na půlnoc (náhradou lze samozřejmě rezervovat i jiný tee time). Další z cen, pro někoho možná lákavější, je fourball v London Golf Clubu, a to jak na Heritage Course z dílny Jacka Nicklause, tak na druhé osmnáctce, The International.

Registrovat se přes portál My European Tour a hlasovat můžete zde.

Zámořská PGA Tour s blížícím se novoročním pokračováním sezony přichází s novinkou. Pro Hyundai Tournament of Champions vyberou fanoušci partnera do flightu pro obhájce titulu Dustina Johnsona, a to přes velmi oblíbený Twitter. Majitelé účtu to mají snadné, bez jakékoli registrace pošlou jeden krátký hashtag.

Na Plantation Course ve městě Kapalua na havajském ostrově Maui jsou pozváni jen turnajoví vítězové z uplynulé sezony a obsazení bude vpravdě hvězdné. Pořadatelé ankety nabízejí k volbě tři muže: Australana Adama Scotta a krajany loňského vítěze Matta Kuchara a Brandta Snedekera.

Jelikož se hraje už od 3. ledna a startovní pole se rozřazuje s předstihem, uzávěrka byla stanovena na 30. prosinec letošního roku. Ještě dva dny je tedy možné připojit se k volbě a pak ve fanouškovské části oficiálního webu PGA TOUR’s Social Hub sledovat, kdo vyhraje.

Jak řečeno v úvodu, za vším stojí snaha vtáhnout diváky ještě víc do děje, a nejen ty, kteří ošlapou kraje fairwayí a roughy. „Tohle je způsob, jak spolu lidé dnes komunikují,“ vysvětlil Steve Shannon, viceprezident pro marketing společnosti Hyundai Motors of America, důvod proč byl zvolen Twitter. „Víme, že lidé mají chuť být v kontaktu s golfem 365 dní v roce,“ doplnil.

Na komunikační portál PGA Tour s odkazy na hlasování se dostanete tudy.

 

.