ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Je golf stresem, nebo uklidněním?

06.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Zatímco, je někdy zelený sport uvolňující záležitostí, jindy je to naopak způsob, jak si hladinu stresu zvýšit. Golf může být někdy opravdu frustrující a často také vyžene na povrch všechny možné pochybnosti, které o sobě člověk má. Hlavně pak, je-li hráč začátečník.

Co tedy můžeme proti stresu na golfu dělat?

 Pokud již nějaký ten čas hrajete, určitě jste zaznamenali hry, které jste si opravdu užili, a jejichž výsledky vás zahřály na srdci. Zatímco v jiných případech jste také určitě měli dny, kdy jednoduše nic nejde, tak jak má už od první jamky.

Když začnete špatně hned od samého začátku, je velmi těžké přestat si vlastní hru vyčítat. Pak totiž začnete přemýšlet negativně a říkáte si, že vlastně nedokážete udělat nic dobře. Namísto toho, abyste si hru užili, jste na sebe naštvaní. Takové nálady se může člověk zbavit jedině, pokud si ji sám uvědomí, popřemýšlí o situaci a přestane na sebe klást přílišné nároky. Pokud se tak nestane, dotknete se vašeho sebevědomí, což může zasáhnout i do ostatních sfér vašeho života, než do té golfové, jako je například práce a váš všeobecný výkon.

Dále je dobré si uvědomit existenci ostatních překážek, které mají na hru nepochybný vliv a neberte je jako obnošenou výmluvu. Vítr zkrátka bude vždy mít vliv na dráhu vašeho míče.

Nejdůležitější ale je, aby člověk při hře uměl dobře sledovat své myšlenky a nestal se jejich otrokem. Berte své myšlenky jako myšlenky a ne jako hotový fakt a zaměřte své smysly jiným směrem. Všímejte si okolní přírody, nebo ostatních členů vašeho flightu. I když to zní jako klišé, uvolněte se, nejste přeci v práci, ale na golfu.


Aneta Zárubová

 

Počet přečtení: 1 549
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017