obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Jason Day: Vypůjčil jsem si Woodsův mozek

15.03.2016 | Lucie Beranová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Jason Day a Tiger Woods

Jason Day a Tiger Woods

Měl by být Jason Day více jako Tiger Woods? Nebo by naopak Woods potřeboval být více jako Jason Day? Tak takovéhle úvahy prozradila světová trojka Day.

Australský golfista před začátkem eventu WGC-Cadillac Championship v Trump National Doral přišel s novou strategií. Prý si vypůjčil Woodsův mozek s tipy na duševní hru, poté co spolu strávili skoro hodinu na telefonu.

„Když se rozhodnete vypůjčit si něčí mozek, pak zvolte bezpochyby ten Tigerův,“ uvedl Jason Day.

Day i Woods toho mají celkem dost společného. Oba vyrůstali pod vedením drsných matek, asijských tygřic s ostrými nehty. Dayova matka je Filipínka Dening a Woods vyrůstal pod ocelovým dohledem Thajky Kultidy. Oba hráči to dotáhli až na světovou jedničku. Jsou zhruba stejně vysocí a mají podobnou stavbu těla. Povahou jsou ale docela jiní.

Jason Day se  snažil vyjádřit svůj největší přínos z rozhovoru s Woodsem.

„Vždycky jsem to říkal. Až se mi jednou podaří vylepšit svou duševní hru, věřím, že to pro mě bude poslední kousek skládačky,“ řekl Australan na tiskové konferenci a dodal. „A myslím, že pak budu moc jít na hřiště a tak nějak to …,“ Day se dlouze zamyslel. Nenašel hezký způsob, jak to říct. „Prostě to zabít,“ konečně dokončil myšlenku a upřeně hleděl na podlahu.

To Woods by, samozřejmě, nezaváhal. Byl by se novinářů hned zeptal: „Máte to? Řekl jsem to! Z-A-B-Í-T. Zapište si to tučně!“