Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jana Peterková našla sponzora

09.03.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jana Peterková je česká golfistka, která to ve světě dotáhla nejdál. Před dvěma lety se v Americe propracovala do profesionální Futures Tour, ze které se postupuje do nejvyšší světové soutěže, ženské LPGA Tour. Tak vysoko náš hráč v novodobé historii ještě nedosáhl. Peterková absolvovala první dva ročníky ve finančním napětí, kdy z nedostatku prostředků musela vynechávat turnaje. Pomoc přišla z České republiky. Janu Peterkovou vzal pro tuto sezónu pod svá křídla prezident GK Čechie, Luděk Vinš.
Jana Peterková prošla prvními dvěma ročníky bez oslnivých výsledků. Finanční starosti na tom mají určitě svůj podíl. Luděk Vinš zajistil Janě Peterkové pokrytí výdajů na turnaje Futures Tour pro tuto sezónu. Peterková má tento rok statut A, který jí zaručuje účast na všech turnajích Futures 2005.
Statut získala tím, že se v kvalifikaci umístila na 15. místě ze tří set uchazeček.
První turnaj začíná tento pátek, 11.3. v Lakelandu na Floridě. Jana startuje ve 13:21 místního času, ve flightu s Dánkou Julií Tvede a Japonkou Yuho Okubo. Janu podpoří přítomnost druhého hráče českého žebříčku Romana Svobody a bratra Martina Peterky. Tito dva hráči z naší amatérské špičky s Janou už měsíc společně trénují v golfovém klubu Lone Palm. Na soustředění je vyslal mateřský GK Čechie.

V Čechách se mluví o tom, kam by se měl kvalifikovat ten-který amatér a co je třeba udělat pro to, aby se některý profesionál kvalifikoval do některé z nižších evropských soutěží. Peterková a její pozice ve světovém golfu jakoby nebyla českou záležitostí. Ticho. Na startovní listině americké soutěže je ovšem napsáno Jana Peterková (Czech republic), nikoli soukromá osoba. Na stožárech vlaje vlajka České republiky, nikoli vlajka Peterkovic klanu. Není to tedy jenom její věc. Podporu své vlasti si určitě zaslouží. Ale nemá. Dnes poskytl podporu soukromý subjekt, Luděk Vinš. Patří mu za to dík.

Stránky Futures Tour

Z archivu Golf.cz:
Rozhovor s Janou Peterkovou – listopad 2004 [Gallery not found]