ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Konference ČGF – Jenčovský novým prezidentem

19.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

Na konferenci České golfové federace  2011 se čekal střet dvou názorových proudů.
Po odstoupení prezidenta Veselého kandidovali na uvolněné místo členové výboru ČGF Jiří Kovář a Michal Zahradníček.
Skupina klubů s označením Líšnická výzva žádala odstranění bodu volby prezidenta, ponechání výboru ve stávajícím stavu, kandidát na prezidenta Jiří Kovář volbu prosazoval.  Všechno bylo nakonec jinak.
Prezident se volil, ale nezvítězil ani jeden ze oficiálních kandidátů.

Diskuse o volbě či nevolbě prezidenta  trvala až do odpoledních hodin a delegáti vyslechli desítky návrhů, proti návrhů a připomínek.
Možnost odejít ze scény se ctí zcela promarnil čerstvě bývalý prezident Veselý.  Jeho nedůstojný nátlak na delegáty na změny  bodů  a ustanovení kolem volby prezidenta prošel od častých  nátlakových vstupů, až po výhrůžku  žalobou na neplatnost konference.

Volbu prezidenta  delegáti konference přesto odsouhlasili. Michal Zahradníček svoji  kandidaturu rozumně stáhnul a jako druhý kandidát na prezidenta byl navržen dosvadní viceprezident Jan Jenčovský. Hlasovalo se tajným hlasováním. Jan Jenčovský obdržel  61  hlasů, Jiří Kovář 53. 
Kovář Jenčovskému k vítězství pogratuloval a odstoupil z výboru federace, aby novému prezidentovi  umožnil práci  s jeho týmem. 
Jan Jenčovský oznámil, že po dvou letech z funkce odstoupí, aby umožnil současnou novou volbu výboru i prezidenta v roce 2013.

Zbývalo dovolit tři členy výboru, chybějící po odchodu Veselého, po odstoupení Kováře a již déle chybějícího nástupce na místo ve výboru uvolněné prezidentem PGA. To už šlo ráz naráz.  Viceprezidentem byl zvolen Zdeněk Kodejš.
Novými členy výboru pro spolupráci  s kluby byli do výboru zvoleni Jiří Pavlíček a Bronislav Cienciala.

Konference se velice protáhla, v půl osmé večer ještě nebylo přistoupeno k přijímání nových členů. K osmé hodině, krátce po projednání pěti klubů se konference stala z důvodů odchodu mnoha delegátů usnášení neschopná.   Stihla přijmout tři kluby a dva nepřijmout.
Po návratu několika delegátů do sálu  se hlasovalo o zbylých klubech.

Na závěr večera byly předány plakety nově zřízeným Tréninkovým centrům máledeže v Alfrédově, Hradci Králové a Uherském Hradišti.

Konference trvala plných 12 hodin.  Jejím hostem byl v dopoledních hodinách prezident EGA  Fin Antti Peltoniemi.

 Počet přečtení: 6 771
Komentáře
 • miki napsal:

  vase starosti. kecate tady o nesmyslech a nejak vam vsem unika, ze vam ti delegati zvolili prezidenta, zamestnanyho ve firme, ktera na golfu vydelava. to bude protekce. a jestli ne, tak nedostane premie, nebo ho vyrazej, haha. a vy se starate o nejakou ostudu? jen at novacci vedej do jakyho spolku lezou

 • aston martin napsal:

  tak hlavně je vzdy na konferenci nejtrapnejsi jak vzdy delegati odejdou pred prijimanim novych clenu/klubu, zatim vzdy zbyl dostatecny pocet, az tedy na letosek, samozrejme o etikete a etice ve veleni ceskeho golfu to vypovida hodne, bohuzel negativne …

 • Michal Jon napsal:

  Ad MK: Stanovy byly dodrženy
  Ad Jíra: Ahoj Jirko. Máš naprostou pravdu. Umím si představit, že by se do procesu přijímání zapojila skupina expertů a prezidentů (pět – devět, co já vím), která by navšítvila zařízení a ne/doporučila přijetí, hlasování by bylo tak jako tak na prezidentech. Na druhou stranu jasně jsi pojmenoval největší problém; do přijímání SPORTOVNÍCH KLUBŮ čím dál víc zasahují zájmy majetkové a vlastnické, což je nesmysl. Třeba se podaří tohle vyřešit v příštích dvou letech. Vyřešit není míněno ve slova smyslu odstranit, zrušit. Je potřeba najít cestu která bude potvrzením toho, že ČGF je sportovní svaz a tedy v první řadě společenství sportujících, ne majitelů hřišť. Nález dobré platformy a vhodného komunikačního protějšku pak může pohnout ledy.

 • Jíra Strnad napsal:

  Tak tady je to rozhodovani zřejmé: buď hřiště máš (stavíš), nebo nemáš (nestavíš). Bohužel si myslím, že je to vhodne rozhodování pro vstup do asociace majitelů golfových hřišť, ne do “sportovní” federace typu CGF. Dodnes jsem nepochopil, proč loni nepřijali ten klub vysokoškoláků …

 • Petr K. napsal:

  Mě to přijde, že nikdo nové kluby ani pořádně neprostuduje. Prostě pokud mají dobrý název jako město typu Hukvaldy, Losidy, tak je to ok, a pokud zní alespoň trošku komerčně tak mají smůlu.

 • Jíra Strnad napsal:

  Mě zase příjde jako neskutečna ostuda, jestli je pravda to, co se zde píše, že 18 zástupců žádajících subjektů složí poplatek za žádost k přijetí 30 tis., pak čeká cca 10 hodin a nakonec se konference díky úprku delegátů stává neusnášeníschopná…

 • Jana napsal:

  no uvidíme, p.Jenčovský asi vadil všem “mocným” nejméně a bude nejvíce poslouchat

 • MK napsal:

  Jak může ČGF chtít aby golfisté dodržovali etiketu a pravidla, když sama není schopna dodržet stanovy?

 • Eny napsal:

  jsem zvedava na vice informaci…zatim mi z toho vychazi akorat to, ze golf v podobe cgf je jedna velka traparna. je mi z toho trosku smutno, protoze pan, ktery behem par mesicu vystrida pet zamestnani asi neni nekdo kdo neco umi…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017