obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Profesionál Jan Cafourek – začátek sezóny 2017

20.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
CafourekJan13042017_12

Jan Cafourek

Devětadvacetiletý Jan Cafourek vystudoval gymnázium v Rakovníku. Po maturitě se rozhodl pokračovat ve studiu dál. Vybral si Českou Zemědělskou Universitu v Praze, a studium úspěšně zakončil inženýrským titulem. S golfem začal před šestnácti lety v Podbořánkách. K profesionálům přestoupil v roce 2014. Je členem PGAC se statutem Playing Pro. V sezóně 2015 a 2016 absolvoval evropské turnaje řady Challenge Tour, Pro Golf Tour a Czech PGA Tour. Loni v létě vstoupil do stáje Relmost ProGolf Team Petra Dědka.

Před odletem do Turecka na Turkish Challenge jsme českému profesionálovi položili několik otázek:

Sezónu 2017 jste zahájil turnaji v Egyptě a Maroku. Jaké máte výsledky?
Hrál jsem takový průměr, moc nadšený z toho nejsem, ale nějak se tam stále umisťuji. V jednom z turnajů jsem dokonce v průběhu kola vedl. Vynechal jsem dva turnaje, protože jsem hrál zajímavý turnaj ve Španělsku.

Jaký je Váš aktuální program?
Tento víkend hraji turnaj Challenge Tour v Turecku. Mám za sebou období trápení, ale už mám zase z golfu radost a do Turecka se těším.

CafourekJan13042017_25

Jan Cafourek

Co to bylo za trápení?
Předchozí trenér mě tady v Česku hodně naučil, ale stále mi to nezapadalo do konceptu, jak bych to chtěl dělat. Už předtím jsem spolupracoval s Clive Tuckerem, se kterým jsem v minulosti trénoval na Černém Mostu, kde jsem jeho výuku dostával od klubu. Teď bude působit v Berouně, jsem s ním stále v kontaktu a pokud to podmínky dovolí, budu spolupracovat s ním.

Jaký je váš program na letošní rok?
Díky spolupráci s Relmostem mám zajištěných devět turnajů Challenge Tour, což je skvělé. Doufám, že si nějaký další start vybojuji nějakým umístěním v Top 10. Bud hrát European Tour D+D Real Czech Masters na Albatrossu a sezónu doplním turnaji Pro Golf Tour a českými túrami.

Kolik budete v sezóně hrát celkem turnajů?
Bude to asi 25 turnajů, což je takové pro mě optimální číslo. Netoužím jich hrát víc.

Nejbližší turnaj Pro Golf Tour je NÖ Open v rakouském Haugschlagu. Tam bude loňské vítězství obhajovat Standa Matuš. Překazíte mu to?
Překazím! Vloni jsem měl ucházející výsledky, ale to vítězství mi tam chybí. Věřím, že by letos mohlo přijít. Trpělivě ho vyhlížím a už se na něj těším.

V případě kolize termínů, kterou sérii budete preferovat?
Určitě na prvním místě Challenge Tour, abych si uhrál nějakou kategorii na další rok, pak Pro Golf Tour. Na podzim budu hrát Q-School. Budu hrát české turnaje, rád se tam za klukama vracím, je tam dobrá atmosféra. Určitě budu chtít hrát nový turnaj na Kácově, určitě WGM v Berouně a Grandfinále na Kaskádě.

CafourekJan13042017_17

Jan Cafourek

Jak jste na tom se sponzory?
Se sponzory mi pomáhá můj strýc Petr. Objíždí sponzory, jedná s nimi, zajišťuje finance. Od Volva mám auto, je ideální na cesty, jsem s ním absolutně spokojen. Pak je tu spolupráce Relmostem, ten mi dává opravdu hodně už jenom kartami na Challenge a účastí European Tour v Praze. Tréninkové zázemí mi poskytuje Albatross, mám to blíž domů. Oblečení mi poskytuje česká společnost Tony Trevis. Oblečení mě oslovilo, firma umí oblečení do horkých dnů, termotrika do zimy i oblečení do deště. Navíc, já jsem patriot, Česko mám rád a těší mě, že se všechno oblečení vyrábí tady v České republice. Mým největším sponzorem je společnost Office Centrum, která dodává komplexní řešení kopírování, tisku a skenování do kanceláří.
Pak mám několik dalších drobnějších i větších sponzorů. Díky nim jsme poskládali peníze už na dvě předchozí sezóny.

Odkazy: Stránky Jana CafourkaFacebook Jana Cafourka

.

Partneři Jana Cafourka

CafourekListaSponzoruWeb

.

.