Jaký HCP má Jordan nebo Obama?

17.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Obamagolf43

Barrack Obama

Golf je celosvětově oblíbený sport, a tudíž se mu věnují i politici a celebrity. Jak můžete vidět na eventu AT&T Pebble Beach Pro-Am, i někteří amatéři dokáží podat skutečně mistrovské rány. A jak jsou na tom celebrity s handicapem?

část 2.

Mark Wahlberg – 13

Čtyřiačtyřicetiletý hollywoodský herec má vedle svého domova driving range, na kterém se svými dětmi často trénuje. Už několikrát dokázal, že nemá žádný problém s tím, přemluvit některou z golfových superstar ke společné partičce golfu.

Při propagaci svého filmu Táta je doma navštívil Severní Irsko, kde stihl i rychlý oběd s Rory McIlroyem. Čas strávený s aktuálně třetím nejlepším hráčem světa si evidentně užil, a Rory na něho udělal dobrý dojem: „Bylo to skvělé. Dal mi nový driver, a já už se nemůžu dočkat, až ho na drivingu nebo na hřišti vyzkouším.“

Představitel Johna z filmu Méďa byl již dříve k vidění na hřišti se svým přítelem Bubbou Watsonem. Walberg profesionálního hráče dokonce přemluvil, aby se spolu účastnili populárního pro-am turnaje AT&T. Watson se tady přitom neukázal od roku 2007. Bohužel ani společná hra ve sladěném outfitu nebo Wahlbergův nový driver nepomohl páru do nedělního finále – oba hráči zahráli -17, ale cut byl stanoven na -18.

Will Smith – 14

Není žádným překvapení, že herec, který si zahrál ve filmu Legenda o slavném návratu, je sám nadšeným golfistou. A hraje ho více než dobře. Oblíbený umělec měl v roce 2012 handicap 14 a nechal se slyšet, že nejlépe mu jde krátká hra.

Michael Jordan – 3

Hned po basketbalu je právě golf oblíbeným sportem této dvaapadesátileté basketbalové legendy. V loňském roce dokonce prosákly na povrch informace, že se na Floridě chystá postavit svůj vlastní soukromý golfový klub. Zdroje říkají, že jeho ambice byla urychlena kvůli nespokojenosti s jeho stávajícím domovským klubem, kterým je The Bear´s Club Jacka Nicklause.

Na pozemku klubu si majitel handicapu 3 nechal v roce 2010 postavit za 12 milionů dolarů honosné sídlo s 11 místnostmi. Do svého vlastního klubu by chtěl šestinásobný vítěz NBA získat maximálně 100 členů především z řad sportovců a kamarádů.

Barack Obama – stále snižuje

Kritikové amerického prezidenta Obamy poukazují, že hraje golf až příliš často. Založili k tomu dokonce webovou stránku, která počítá, kolik kol už prezident v úřadu odehrál. Za necelých 7 let je to k dnešnímu dni 270 kol – na hřiště si vyrazí cca čtyřikrát do měsíce.

Je pravdou, že předtím, než se stal prezidentem, tak Barack Obama golf tolik nehrál. Inaugurace proběhla v lednu roku 2009 a nový prezident se na golfovém hřišti začal pravidelně objevovat od dubna.

Hned první rok v Bílém domě si vyrazil na golf celkem 27 krát, následující rok si zahrál o 4 kola víc, a třetí rok v úřadě už to bylo kol 34. V roce 2012, kdy se ucházel o znovu zvolení, skore kleslo na pouhých 19, což dokázal dohnat hned v následujícím roce s 39 koly.

Na hřišti je prezident, který měl podle časopisu Golf Digest v roce 2011 HCP 11, ke spatření nejčastěji v doprovodu ředitele zahraničních cest Bílého domu, Marvina Nicholsona, který má handicap 8.

Naopak s viceprezidentem Joe Bidenem, který měl v roce 2011 handicap 6,3, byl za 5 let na hřišti spatřen pouze šestkrát. Ve funkčním období si první černošský prezident dvakrát zahrál s bývalým prezidentem Billem Clintonem, s mluvčím Bílého domu Johnem Boehnerem, nebo s někdejším newyorským starostou Michaelem Bloombergem.

Počet přečtení: 871
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
29.9.KaskádaSurGal Clinic Grand Finá
29.9.Beijing, CReignwood LPGA Classic
30.9.Hazeltine Ryder Cup
30.9.Černý Most19. President Goldscheid
1.10.BeřoviceTAYLLORCOX Tour by Golf.
4.10.Mariánské Golf.cz Open Tour
ZítraSport 5Czech PGA Tour 2016
13.10.GOLF CHANNELSafeway Open
TOPlist