obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Jaký HCP má Jordan nebo Obama?

17.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Obamagolf43

Barrack Obama

Golf je celosvětově oblíbený sport, a tudíž se mu věnují i politici a celebrity. Jak můžete vidět na eventu AT&T Pebble Beach Pro-Am, i někteří amatéři dokáží podat skutečně mistrovské rány. A jak jsou na tom celebrity s handicapem?

část 2.

Mark Wahlberg – 13

Čtyřiačtyřicetiletý hollywoodský herec má vedle svého domova driving range, na kterém se svými dětmi často trénuje. Už několikrát dokázal, že nemá žádný problém s tím, přemluvit některou z golfových superstar ke společné partičce golfu.

Při propagaci svého filmu Táta je doma navštívil Severní Irsko, kde stihl i rychlý oběd s Rory McIlroyem. Čas strávený s aktuálně třetím nejlepším hráčem světa si evidentně užil, a Rory na něho udělal dobrý dojem: „Bylo to skvělé. Dal mi nový driver, a já už se nemůžu dočkat, až ho na drivingu nebo na hřišti vyzkouším.“

Představitel Johna z filmu Méďa byl již dříve k vidění na hřišti se svým přítelem Bubbou Watsonem. Walberg profesionálního hráče dokonce přemluvil, aby se spolu účastnili populárního pro-am turnaje AT&T. Watson se tady přitom neukázal od roku 2007. Bohužel ani společná hra ve sladěném outfitu nebo Wahlbergův nový driver nepomohl páru do nedělního finále – oba hráči zahráli -17, ale cut byl stanoven na -18.

Will Smith – 14

Není žádným překvapení, že herec, který si zahrál ve filmu Legenda o slavném návratu, je sám nadšeným golfistou. A hraje ho více než dobře. Oblíbený umělec měl v roce 2012 handicap 14 a nechal se slyšet, že nejlépe mu jde krátká hra.

Michael Jordan – 3

Hned po basketbalu je právě golf oblíbeným sportem této dvaapadesátileté basketbalové legendy. V loňském roce dokonce prosákly na povrch informace, že se na Floridě chystá postavit svůj vlastní soukromý golfový klub. Zdroje říkají, že jeho ambice byla urychlena kvůli nespokojenosti s jeho stávajícím domovským klubem, kterým je The Bear´s Club Jacka Nicklause.

Na pozemku klubu si majitel handicapu 3 nechal v roce 2010 postavit za 12 milionů dolarů honosné sídlo s 11 místnostmi. Do svého vlastního klubu by chtěl šestinásobný vítěz NBA získat maximálně 100 členů především z řad sportovců a kamarádů.

Barack Obama – stále snižuje

Kritikové amerického prezidenta Obamy poukazují, že hraje golf až příliš často. Založili k tomu dokonce webovou stránku, která počítá, kolik kol už prezident v úřadu odehrál. Za necelých 7 let je to k dnešnímu dni 270 kol – na hřiště si vyrazí cca čtyřikrát do měsíce.

Je pravdou, že předtím, než se stal prezidentem, tak Barack Obama golf tolik nehrál. Inaugurace proběhla v lednu roku 2009 a nový prezident se na golfovém hřišti začal pravidelně objevovat od dubna.

Hned první rok v Bílém domě si vyrazil na golf celkem 27 krát, následující rok si zahrál o 4 kola víc, a třetí rok v úřadě už to bylo kol 34. V roce 2012, kdy se ucházel o znovu zvolení, skore kleslo na pouhých 19, což dokázal dohnat hned v následujícím roce s 39 koly.

Na hřišti je prezident, který měl podle časopisu Golf Digest v roce 2011 HCP 11, ke spatření nejčastěji v doprovodu ředitele zahraničních cest Bílého domu, Marvina Nicholsona, který má handicap 8.

Naopak s viceprezidentem Joe Bidenem, který měl v roce 2011 handicap 6,3, byl za 5 let na hřišti spatřen pouze šestkrát. Ve funkčním období si první černošský prezident dvakrát zahrál s bývalým prezidentem Billem Clintonem, s mluvčím Bílého domu Johnem Boehnerem, nebo s někdejším newyorským starostou Michaelem Bloombergem.