Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jakub Stanislav ukončil amatérskou kariéru

11.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(cgf) Český reprezentant, dvaadvacetiletý Jakub Stanislav dnes přestoupí do české PGA a stane se hrajícím profesionálem (playing pro). Národní mistr ČR ve hře na jamky z roku 2005 a vicemistr ve hře na jamky z letošního roku bude už o nadcházejícím víkendu startovat v profesionálním turnaji PGA Czech Masters ve Mstěticích.

 
Jakub Stanislav se narodil 28. prosince 1986 v Rakovníku. Golf začal hrát v roce 1997 v GC Praha v Motole, kde získal i tzv. zelenou kartu pod vedením trenéra Pavla Niče sen. Pokračoval v GC Karlovy Vary, kde byl v juniorském týmu trenéra Karla Skopového sen. Dnes je jeho domovským klubem GK Čechie, v jehož barvách hrál úspěšně čtyři sezóny. Největším vzorem Jakuba Stanislava byl dlouhá léta Sergio Garcia, neboť se jako jeden z mála dostal na americkou PGA Tour ve velmi mladém věku. Dalším vzorem je Tiger Woods, podle Jakuba nejlepší golfista všech dob.

K největším úspěchům Jakuba Stanislava mezi amatéry patří titul Národního mistra ve hře na jamky v roce 2005 a druhé místo ve hře na jamky v této sezóně. Jakub byl také dorosteneckým mistrem ČR ve hře na rány v roce 2004. Řadu úspěchů má na svém kontě v týmových soutěžích s GK Čechie, naposledy to byl titul mistra ČR družstev mužů v roce 2008. Kromě golfu se Jakub Stanislav aktivně věnuje také kickboxu. 

„O přestupu k profesionálům jsem uvažoval už v zimě,“ řekl serveru ČGF Jakub Stanislav. „Nakonec jsem však nebyl stoprocentně rozhodnutý a sezónu jsem začal jako amatér. Po Mezinárodním mistrovství ČR v Karlových Varech už jsem neviděl další amatérské turnaje, které by mě motivovaly. Přestupuji do české PGA jako hrající profesionál a chci odehrát všech pět zbývajících turnajů v Pilsner Urquell Czech PGA Tour a také asi dva turnaje v EPD Tour v Německu.“

Cíle nemá ve zbytku této sezóny Jakub Stanislav malé. Chce se ještě probojovat do Top 8 v Order of Merit české PGA a vytvořit si podmínky, aby v příští sezóně už skončil v Top 3. Kromě toho chce pokračovat ve studiu, nyní je ve čtvrtém ročníku University of New York v Praze a v příštím roce by rád zahájil magisterské studium na Barcelona Business School. Držíme Jakubovi Stanislavovi palce.

 

text převzat  z www.cgf.cz,  foto ©  Ivan Paggio