Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jak vybrat správný elektrický vozík?

21.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

VozikPomalu ale jistě se blíží jaro a každý už jistě pomýšlí na zahájení nové golfové sezóny. Do té doby ale přeci jen nějaký ten čas zbývá a vy můžete alespoň přemýšlet, jak byste si mohli tento rok hru zjednodušit. Co si třeba koupit nový elektrický vozík a ušetřit si záda?

Nošení golfového bagu je sice tradiční,  ale velmi namáhavá záležitost. Bag může být někdy stejně těžký jako pytel brambor. Pro golfistu je nejdůležitější chránit si záda. Ty vás můžou začít bolet, i když třeba jen přejdete z drivingu na první odpaliště. Proč se tedy zbytečně trápit? Pokud si chcete při hře užívat pohodlí, pořiďte si elektrický golfový vozík.

 Existuje bohatý výběr elektrických golfových vozíků od populárních značek jako je Motocaddy, Powakaddy, Powerhouse, atd. Dnes takový vozík patří ke standardní výbavě golfistů. Díky nekonečným řadám výrobků v golfových obchodech, není ale výběr vozíku tak jednoduchým úkolem, jak by se mohlo zdát.

Pokud si vyberete špatně, čeká vás s vozíkem množství nepříjemností. Některé přístroje nemusí být vyrobeny tak, aby vám dlouho vydržely, můžou mít nekvalitní baterii, nebo jsou často poruchové. Takový defektní vozík vás může při hře pěkně pozlobit, hlavně, když se z ničeho nic rozhodne, že už dál nepojede a vy jste teprve v polovině hřiště. Musíte pak těžký přístroj táhnout vlastníma rukama až ke klubovně.

Co byste tedy měli při výběru elektrického vozíku zvážit?

1) Konstrukce
Design a konstrukce vozíku ovlivňuje jeho celkový výkon a ovladatelnost. Velmi důležité je, aby se dal snadno a bez námahy ovládat, měl by hráči co nejvíce zjednodušovat hru. Když hodnotíte design, věnujte pozornost rámu a váze produktu. Každý rám váží jinak a je vyroben z odlišných materiálů. Důležité je, aby vozík nebyl příliš těžký na baterii. Vozík by se měl prodávat s odpojitelnými díly, nebo rozkládací, aby se jednodušeji přepravoval a dal se dobře uschovat v kufru vašeho auta. Dnes se už také vozíky vyrábějí ve všech možných barvách, v tomto ohledu záleží jen na osobních preferencích golfisty.

Digitální kontrola vozíku vám umožní například vozík předčasně poslat k dalšímu odpališti. Tato funkce je známá pod zkratkou ADC, Adjustable Distance Controller. Luxusnější elektrické vozíky mají svůj dálkový ovladač, díky kterému je možné je ovládat na vzdálenost. Výhodou je, že má pak golfista volné ruce. Některé vozíky jsou vybaveny i GPS a sedátkem, aby si hráč mohl odpočinout.

2) Baterie
Každý elektrický vozík se prodává zároveň s baterií. Typ baterie je velmi důležitý, jelikož hodně ovlivňuje celkovou váhu vozíku, stejně tak, jako jeho výkonnost. Vysoce kvalitní baterie jsou většinou dražší, nabíjejí se rychleji, déle vydrží a dělají méně hluku, což je velikou výhodou. Není nic horšího, než když vás při debatě se spoluhráčem ruší nepříjemný zvuk vozíku.

 
3) cena
Co se cen týče, mohou se podstatně lišit a je dobré porovnávat, aby se vozík vyplatil. Britská stránka Electric-Golf Trolleys.co.uk obsahuje spoustu cenných informací o elektrických vozících. U každého modelu najdete nezávislé srovnání a názory, které vám můžou pomoci ve volbě. Nestane se vám pak, že koupíte zajíce v pytli.

Více informací získáte v obchodech, nebo na: http://www.electric-golftrolleys.co.uk