Jak si zahrát na PGA Tour?

27.12.2011 | Pavel Novák | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jak si zahrát na PGA Tour? Snadněji než se zdá!

Hrát na PGA Tour – to si asi běžný domácí hráč nedokáže představit… Přesto nás zvláště zimní sezóna ke hře „na“ PGA Tour dokáže tak trochu pozvat. Pokud patříte mezi nás, kdo od prosince má každotýdenní rezervaci golfového simulátoru, asi víte, kam mířím.

Buďte požehnány moderní simulátory nabízející již desítky hřišť! Zvolit si, co aktuálně hrát, můžeme několika způsoby. Nejběžnější je asi kamarádská dohoda na místě, která respektuje, že zrovna dnes třeba nemáme náladu na „hodně lesa“. Některé indoory vypisují vlastní soutěže a tak hráči jsou směřováni k tréninku a poté dobrému zahrání vybraných hřišť. Je tu ale také aktuální kalendář PGA Tour…  Prozkoumejme, jak zajímavá to může být inspirace!

Tip č.1: Zahrajte hřiště na simulátoru PŘED skutečným turnajem!

Dneska už nemusíte být golfoví televizní fanatici, abyste se dostali alespoň k těm nejzajímavějším záběrům z turnajů. Naopak, často se najde dostupná TV stanice s přenosy či záznamy. Kdo hledá na internetu, dostane se k pohyblivým obrázkům skoro vždycky. Zažijte na vlastní kůži, že po hře na simulátoru Vás přenos bude daleko více bavit! Jedna věc je obdivně kroutit krkem nad dokonalou ránou hvězd a občas se škodolibě pousmát nad šlajsem do diváků nebo carry ranou do vody… Jiná věc je octnout se ve stejné vodě s Tigerem, vyhrávat se z bunkeru s Philem či předrivovat Roryho!

Tip č.2: Zvažte, jaká si zvolit odpaliště?

Simulátor není dokonalý a ani „ranaře“ nepouští za cca 240 metrů, což je meta, která se venku při slušných podmínkách a zdařilé ráně dá dosáhnout nejednou. Volbou odpaliště si tedy vyberete jeden ze dvou stylů, jak se k profíkům připojit:

-          Pokud půjdete po autenticitě, budete hrát z profi odpališť. Výhled na drivu ala hvězdy, po první ráně jste tak 50 metrů za nimi a dohráváte už možná trochu jinou jamku. Dosažené skóre bude jistě blíže vašemu pravděpodobnému výsledku v reálné hře, i když ranaři asi mírně zaplatí za zkrácenou první ránu simulátorem.

-          S vědomím omezení  simulátoru a většího přiblížení se herním situacím hráčů je zajímavější volba amatérských odpališť. Po první ráně budete ležet asi jako borci z PGA. Tam, kde pak oni na druhou ránu tasí kratší železo, vezmete o něco delší hůl… Naopak pary 3 budete hrát z odpaliště podobnými holemi.

Tip. Č. 3: Vaše zkušenost z Vás učiní odborníka!

Ať už jste měli nehoráznou kliku nebo zpropadenou smůlu,  runda na simulátoru, nejlépe s kamarády, přináší emoce. Ze smrště ran PGA turnaje se najde jistě řada těch, které Vaše zkušenosti budou kopírovat. O to více budete vnímat radost i vztek reálných hráčů, když už jste si to prožili. A když budete s kamarády golfisty diskutovat „proč“ hrál ten či onen právě takto, můžete jim potvrdit z vlastní „zkušenosti“, zda se to dá hrát relativně snadno nebo jen s maximálním rizikem. Vzpomínáte,  jak na Kapalua Plantation hrál V.Singh driverem z fairwaye? Není to výzva?

A na závěr tabulka s výhledem na start sezóny PGA Tour 2012. Doplněná o nejslabší kolo známého hráče – přeji všem, aby jim to sedlo a profíka přehráli!

Termín

Turnaj / Hřiště

FSG

About

Nejhorší hvězda 2011

Skóre

Leden  06 – 09

Hyundai Tournament of Champions

ANO

NE

Rocco Mediate

79

 

Plantation Course at Kapalua

 

 

 

 

Leden 26 – 29

Farmers Insurance Open

ANO

NE

Rich Beem

81

 

Torrey Pines (South Course)

 

 

 

 

Únor 02 – 05

Waste Management Phoenix Open

NE

ANO

Camilo Villegas

78

 

TPC Scottsdale

 

 

 

 

Únor 09 – 12

AT&T Pebble Beach National Pro-Am

ANO

NE

Troy Matteson

80

 

Pebble Beach Golf Links

 

 

 

Únor 09 – 12

AT&T Pebble Beach National Pro-Am

NE

ANO

Tim Petrovic

80

 

Spyglass Hill GC

 

 

 

 

Březen 15 – 18

Transitions Championship

ANO

NE

Arjun Atwal

79

 

Innisbrook Resort – Copperhead

 

 

 

 

Březen 22 – 25

Arnold Palmer Invitational

ANO

NE

Paul Goydos

85

 

Bay Hill Club & Lodge

 

 

 

 

Duben 12 – 15

RBC Heritage

ANO

ANO

Roland Thatcher

84

 

Harbour Town Golf Links

 

 

 

 

.