Jak si vede Rajmont v Portugalsku

20.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

European Tour – Madeira Islands Open – Portugalsko, hřiště Clube de Golf do Santo da Serra, 19. – 22. března 2015, dotace: 600 000  euro

Adam Rajmont

Adam Rajmont (22) je prvním českým hráčem, který si letos zahrál na turnaji European Tour na Madeiře a to rovnou s hvězdným kedíkem fotbalistou Vladímírem Šmicrem.

Pátek 20. března

Rajmont skončil se skore +8, 80 ran. Povedlo se mu sice zahrát birdie na jamce č. 11, ale na začátku se mu příliš nedařilo. Na tříparové jamce č. 4 zahrál double bogey. Celkově dal šest bogey, jinak hrál v paru. Na Madeiře mu bohužel nepomohlo štístko u hole ani přítomnost Vladimíra Šmicra. Skončil na dělené 139 pozici.

Nedařilo se však ani jeho kolegům z flightu, Němec Marcel Schneider dal úvodní kolo v paru a Belgičan Christopher Mivis skončil s výsledkem plus 2.

„Po zimě to nikdy není ideální,“ povzdychl si nad svou hrou Rajmont v Golf Minute Magazinu.

„Dnes se nám bohužel moc nedařilo měli jsme špatný začátek a už jsme se z toho nedokázali moc dostat. Zítra zabojujeme a pokusíme se zahrát co nejlepší výsledek. Nicméně moc děkuji Vladimíru  Šmicerovi,  je to fantastický kedík a vřele doporučuji (štístko do bagu se vždycky hodí),“ napsal na svém facebookovém profilu český profesionál.

Silný vítr komplikuje turnaj na hřišti Clube de Golf do Santo da Serra i po celý pátek. Start byl posunut skoro o dvě hodiny a podmínky pro hru rozhodně nejsou na ostrově v Atlantickém oceánu ideální. Ve vedení je  Joachim B Hansen se skore – 4, 68 ran. Zahrál 4 birdie, jinak dal vše v paru.

Čtvrtek 19. března

Ve čtvrtek měl Rajmont vyrazit na 1. kolo hřiště Clube de Golf do Santo da Serra v 8. 30, ale nakonec si z hráču nezahrál vůbec nikdo. Na Madeiře byl tak silný vítr, který dosahoval rychlosti přes 80 kilometrů v hodině, že úvodní kolo bylo odloženo. Nakonec byl turnaj zkrácen na tři kola, tedy na 54 jamek.

Více info najdete ZDE