Jak jde čas s resortem Black Bridge v Praze

16.07.2018 | Veronika Berkova | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Rok 2009 - Dnešní odpaliště desítky

Rok 2009 – Dnešní odpaliště desítky

Golf Resort  Černý Most, osmnáctka na východě Prahy má již sedm let své místo v českém golfu. Je především komerčním hřištěm špičkových parametrů. Ale je také špičkovým sportovním centrem, jeho zázemí využívají naši přední golfisté. Doma jsou tu hráči jako Klára Spilková, Jan Cafourek nebo vycházející hvězda Sarah Hricíková. Ale potkáte zde i další přední hráče, kteří využívají skvělých tréninkových ploch v intravilánu Prahy.

Černý Most je zatím nejmladším hřištěm v Praze. Záměr jeho výstavby započal v roce 2004. Jako jedna z mála neměla tato stavba potíže se získáváním povolení, zelenými a ekology. Prostor byl  totiž v územním plánu již dávno určen právě pro výstavbu golfové hřiště. Pozemky při zahájení patřily zčásti  Hlavnímu Městu Praze, zčásti  akciovce GRČM.

_A1K9635

Tady někde bude klubovna

Poprvé se koplo do země v roce 2007. Už v září  2010 se otevřel rozsáhlý driving range a hrálo se prvních pět jamek. Kompletní hřiště bylo otevřeno v roce 2011. Znormováno na par 72 bylo v roce 2013. Spolu s otevřením hřiště bylo dobudováno 20 bungalovů  na hřišti.

Z sedm let prošlo hřištěm  přibližně 200.000 hráčů. Přestože je hřiště jednoznačně komerční, zaměřené na platící hráče, proběhlo zde také mnoho významných, nekomerčních turnajů. Od Mezinárodního mistrovství midamatérů, turnajů České golfové federace Lady Abrahams Trophy a Prezident Goldscheider Trophy nebo turnaje PGAC. Jsou tu dětské akademie a série turnajů.

Dálnice probíhající okolo hřiště zlepšuje dopravní dostupnost, blízké obchodní centrum přivádí mnoho hráčů, kteří odloží manželky a děti v obchodech a jdou si naproti zahrát.

Dnešní pohled na hřiště

Dnešní pohled na hřiště

Na hřišti se stále něco zlepšuje. Letos  na jaře se nově vymodelovala tříparová ostrovní jamka č. 15, na jamce č. 17 přibyly nové bunkery. Bylo zastřešeno horní patro drivingu a přibylo posezení.

Vizí provozovatelů hřiště je nadále poskytovat a zlepšovat kvalitní služby, které zaručí hřišti ekonomickou prosperitu a další možnost rozvoje.

www.grcm.cz