ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Jak se hraje po propuštění z vězení

28.02.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Po čtyřiceti letech na PGA a Champions tour potkala Jima Thorpa jedna z největších životních zkoušek, deset měsíců ve vězení za neplacení daní. Nyní je konečně zpět a s odcházející zimou se bude snažit vrátit na Champions tour.

Po necelém roce stráveném ve vězení za neplacení daní, Jim Thorpe poprvé promluvil s redaktory časopisu Golf Week o tom, jak vypadal život na druhé straně mříží a jaké to je být zpět na greenu. Golfista, který svůj trest odpykával ve federální věznici s minimální ostrahou ve státě Alabama, byl v rozhovoru velmi upřímný. Nikdy si prý nepředstavoval, že se v podobné situaci ocitne. Také uznal, že když člověk v životě dělá chyby, pak za ně musí i zaplatit.

Dvaašedesátiletý Thorpe si je svých chyb vědom a k celé věci se staví velmi pragmaticky. V rozhovoru dodal: „Vtipné je, že se nikdy nemluví o daních, které platíš, ale o těch, které neplatíš.“

Překvapilo ho, že měl ve věznici k dispozici kino, dvě basketbalové hřiště, dva bazény a dvě golfová hřiště, není divu. Ani jídlo prý nebylo špatné, jelikož, jak sám řekl, přibral dvacet liber.

Za svou profesionální kariéru se mu podařilo získat mimo své tři vítězství na PGA Tour, ještě třináct vítězství na Champions Tour. Nyní počítá, že brzy k tomuto číslu přibude další. Thorpe bude moci na tour hrát již v dubnu.


Aneta Zárubová


Počet přečtení: 1 088
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017