Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Jak se hraje golfistkám LET v Číně

28.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hráčky Ladies European Tour jsou již druhým týdnem v Číně, tento týden hrají na hřišti Taihu Golf Club, poblíž Shanghaie. Turnaje Suzhou Taihu Ladies Open se zúčastní i Klára Spilková, která v prvním kole zahrala dvě rány pod par. Zahrála tři birdie a jen jedno bogey, výborně patovala. Klářin výkon je obdivuhodný, jelikož musela mimo vše překonat ještě časový posun, který je šest hodin. Většina hráček byla v Číně již o týden dříve na turnaji Sanya Ladies Open.

Hřiště Taihu Golf Club je velmi rovinaté a prostorné, Kláře velmi vyhovuje. Obě devítky mají par 36, a jelikož se hřiště nachází poblíž velkého jezera, je na něm i poměrně dost vodních překážek. Na turnaji je hráčka povinná mít caddieho, takže holkám, které nemají svého caddieho tahají bag drobné Číňanky, které si kolikrát s těžkými holemi nevědí rady. Také jsou tu velmi přísní na kontrolu holí, Kláře je kontrolovali již dvakrát.

Většina hráček z Evropy a zbytku světa tu má také trochu problém se dorozumět, jelikož tu anglicky mluví jen málo kdo.  Je někdy komické sledovat, jak hráčka komunikuje s čínskou caddie. Na turnaji je mnoho asijských hráček, turnaj se konal ve spojení s Asijskou túrou a měl proto limitované pole.


Aneta Zárubová