Jak pít při golfu?

19.08.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Navzdory běžně uznávané moudrosti není čistá voda nejvhodnějším nápojem pro sportovce. Sportovci potřebují co nejrychlejší a nejefektivnější rehydrataci, aby udrželi svoji výkonnost po dobu sportovní aktivity na nejvyšší úrovni.

Isotonický nápoj Isostar je tím správným řešením při volbě pitného režimu. Isostar totiž opouští žaludek stejně rychle jako voda, ale je rychleji absorbován ve střevech. Tím, že obsahuje správné dávky sodíku a uhlohydrátů,  ani nízké (což by bylo neúčinné), ani příliš vysoké (což by mělo opačný efekt), pomáhá stimulovat přenos vody do krve. Tak se zrychluje dehydratace a navíc sportovec získává zásoby energie:

  • jednoduché a složené uhlohydráty, které doplňují zásoby glykogenu během námahy. Vitamín B1 zasahuje do metabolismu uhlohydrátů a do jejich využití tělem
  • minerály (sodík, vápník, hořčík, draslík), které slouží jako částečná náhrada minerálů vypocených a jako pomoc při regeneraci.
  • ochranné vitamíny C, E a B1. Zásoby antioxidantů slouží ke snížení produkce volných radikálů, k níž dochází během námahy.

Jak pít při golfu?

Je důležité mít na zřeteli aktuální klimatické podmínky a délku zátěže v hodinách a tomu uzpůsobit vhodný druh sportovního nápoje a vhodné ředění nápoje. Pokud se velké horko a zároveň větší a delší intenzita zátěže, tak se doporučuje isotonické ředění, v opačném případě hypotonické.

Je dobré začít s pitím již před výkonem, zhruba půl hodiny předem vypít 300 ml pro zvýšení hladiny tekutin v těle. Během fyzického výkonu pro snížení dehydratace pít 150-250 ml každých 15 min. Pijte ještě dříve než ucítíte žízeň, ta je již prvním příznakem dehydratace, pijte po troškách. Po ukončení fyzické aktivity 150-350 ml pro dobrou regeneraci.

Isostar není jenom o nápojích, jedná se o leadera ve výživě sportovců v celé Evropě. Mezi jeho další výrobky patří energetické tyčinky a gely a spousta dalších doplňků stravy vhodných pro sport. Jeho kvality jsou prověřeny dlouhou historií a účinky jsou podloženy klinickými studiemi na prestižních evropských institucích a taktéž testovány v extrémních sportovních podmínkách jako je např. Isostar Desert Marahon – 110 km běhu pouští v nejsušší a nejteplejší části Evropy.

Isostar přijal závazek „Clean engagement“, který vyzývá k sociální a ekologické odpovědnosti. S tím souvisí i boj za čistý sport proti dopingu. Isostar jako první začal garantovat čistotu svých receptur v souladu se Světovou antidopingovou organizací WADA-AMA. Díky tomu jsou všechny výrobky pravidelně kontrolovány a testovány. Výrobky se vyrábí bez umělých barviv a aromat a bez konzervantů. Většina sortimentu je vhodná i pro děti od 3 let.

Isostar tedy pomáhá Vašemu sportovnímu výkonu, zabraňuje nebezpečí dehydratace, svalovým křečím a efektivně a nejrychleji doplňuje tělu to co ztratilo pocením.