Italská golfová federace „dostala k ježíšku“ vlastní domov s hřištěm

23.12.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V obci Sutri, 70 km  Severně od Říma vznikl nový „domov“ Italské golfové federace. Po vzoru francouzského Le Golf National u Paříže, bude nové centrum italského amatérského golfu sídlem STK a Národní školy golfu. Bývalý klub Le Querce dostal jméno Golf Nazionale ssd (Národní golf – sportovní amatérská společnost). Vlastníkem a provozovatelem zařízení je Italská golfová federace (FIG). Centrum bude střediskem především soutěžního golfu a golfové administrativy.

K centru patří osmnáctijamkové hřišťě v nadmořské výšce 300 metrů,  parem 72 a délkou 6.462 metrů. Hřiště nakreslili George a Jim Fazio.  Patří k němu také driving se čtyřiceti odpališti a ubytovací zařízení s třiadvaceti pokoji.

„Jsem dvojnásobně spokojen,“ řekl Franco Chimenti. “ Za prvé jsem spokojen jako prezident Italské golfové federace, za druhé jako bývalý prezident tohoto klubu. Hřiště v Sutri je jedno z nejtechničtějších a nejvyzývavějších hřišť v Itálii, vhodné pro amatéry i profesionály. Nyní po přímým vedení FIG bude používáno především  pro soutěže,  bude ale přístupné i platícím hráčům.“

Odkazy:  … Le Quercehřiště na sat. mapěFIG

.