Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ITALOVÉ MISTRY EVROPY DRUŽSTEV DO 18 LET.

13.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(13.7) Tým Itálie se s v Cihelnách stal Mistrem Evropy družstev do 18 let. Druhé místo obsadilo družstvo Rakouska, na třetí pozici se umístilo družstvo Francie. Naši hráči obsadili 19. místo ze 24. zúčastněných týmů.Dvacátého čtvrtého Mistrovství Evropy družstev chlapců do 18 let v Cihelnách se zúčastnilo 24. šestičlenných týmů. Počasí přálo ze všech sil, šampionát proběhl za velmi příjemného, slunečného a mírně větrného počasí. První dvě kvalifikační kola naznačila, že síly jsou v Cihelnách rozloženy jinak, než jsme na evropských šampionátech zvyklí. Hned po prvním dni se na čele kvalifikace usadila Itálie (-5), následovaná  Rakouskem (-1) a Holandskem (par).  Zatímco Rakušané druhé kolo pokazili,  potvrdili Italové svojí sílu a  celkovým výsledkem -17 vstupovali do jamkové hry jako nejlepší. Pro srovnání: náš tým ukončil kvalifikaci jako osmnáctý, výsledkem +37. Nejlepším hráčem šampionátu a italského týmu byl Matteo Del Podio. V kvalifikaci hrál 65,66-131, devět ran pod par hřiště. Ostatně, Cihelny byly pro evropké dorostence dost lehké. Do paru hřiště se po dvou kolech kvalifikace vešlo celkem 36 hráčů, přesná čtvrtina zúčastněných. Skot lloyd Saltman zde v druhém kole dokonce vystřihl nový rekord hřište: 63 úderů.  Opět pro srovnání: v posledním turnaji naší PGA, který proběhl v Cihelnách před měsícem, zahrál vítěz turnaje Jiří Němeček 66 a 68, celkem 134.
Itálie prošla do finále přes Anglii (3/2) a Holandsko (3/2). Rakousko prošlo do finále přes Skotsko 3/2 a Francii 3,5/1,5. V sobotním finále pak Rakušané uhráli jediný bod ve foursomu. Singly byly jednoznačnou záležitostí Italů a tak se na výsledkové tabuli zaskvěl konečný výsledek finále 4/1.
Naši hráči ve třetím flightu nejdříve porazili Řecko hladce 4/1 a pak těsně prohráli s Tureckem 3/2. Znamenalo to boj s Polskem o 19. místo, ve kterém Česká republika zvítězila 3,5/1,5. NAší zemi reprezentovali Tomáš Jokl (GC Mariánské Lázně), Ondřej Lébl (GK Líšnice), Marek Růžička (Park GC Ostrava) Jakub Stanislav (GC Karlovy Vary), Lukáš Tintěra (GC Karlovy Vary) a Jan Zedníček (GC Karlovy Vary).
Ve švýcarské reprezentaci se objevil  Marc Dobias, který vloni na juniorce v Karlových Varech podlehl Petru Václavovi v  boji o titul mistra ČR žáků.
Obrazovou reportáž najdete zde .

Konečné pořadí mistrovství


FINAL STANDING

1.

ITALY

2.

AUSTRIA

3.

FRANCE

4.

NETHERLANDS

5.

ENGLAND

6.

SWEDEN

7.

SCOTLAND

8.

SPAIN

9.

IRELAND

10.

WALES

11.

GERMANY

12.

FINLAND

13.

DENMARK

14.

NORWAY

15.

BELGIUM

16.

SWITZERLAND

17.

TURKEY

18.

PORTUGAL

19.

CZECH
REPUBLIC

20.

POLAND

21.

ICELAND

22.

SLOVENIA

23.

GREECE

24.

LUXEMBOURG

[Gallery not found]