Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Internetové video: Nezapomenutelné rány Tigera Woodse

29.03.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Minulý týden proběhla médii zpráva o průzkumu odborného listu SportsBusiness Daily, který sestavil žebříček marketingově nejzajímavějších sportovců v USA. Vítězem se stal Tiger Woods, který jen tak mimochodem vzápětí vyhrál potřetí za sebou prestižní turnaj CA Championship. Proč je Woods pro reklamu a marketing tak důležitý? Mimo jiné jistě i proto, že na hřišti čas od času zahraje úder, který oběhne celý svět. Pojďte se podívat na výběr z největších lahůdek, které za posledních 10 let Tiger golfovým příznivcům naservíroval.

1997, Phoenix Open
TPC at Scottsdale, jamka č.16

Proslulá tříparová šestnáctka ve Scottsdale je často označovaná jako nejhlučnější jamka na světě. Na svědomí to mají desetitisíce diváků, kteří sedí okolo celé jamky jako na stadionu a na každou ránu hlasitě reagují. Tiger Woods nevěděl nic lepšího, než zde devítkou železem zahrát 140metrovou ránu rovnou do jamky a ryk, který tím spustil, do té doby neměl v golfu obdoby.

2000, AT&T Pebble Beach National Pro-Am
Pebble Beach Golf Links, jamka č.15

Tigerův pitch z 90 metrů dopadl vpravo od praporku a zamířil neomylně do jamky. Díky závěrečné sekvenci eagle-birdie-par-birdie se Woodsovi podařilo dostihnout a předehnat vedoucího hráče Matta Gogela, kterému nebylo nic platné, že na začátku kola před Woodsem vedl s náskokem sedmi úderů. Tiger turnaj vyhrál o dvě rány.

2001, The Players Championship
TPC at Sawgrass, jamka č.17

Proslulou ostrovní jamku č.17 v Sawgrass snad není třeba žádnému golfovému fandovi představovat. Světová jednička zde v roce 2001 předvedla naprosto nevídaný 12metrový pat, který se po mírné levé a obrovské pravé zatáčce zastavil až na dně jamky. Většinu času, kdy se míček kutálel po greenu, to vypadalo, že balón jede někam úplně jinam. Pro zajímavost, pravotočivý break měl úctyhodných 6 metrů.

2005, The Masters
Augusta National, jamka č.16

Čip, který před dvěma lety Tiger Woods zahrál v Augustě, odvysílaly ve sportovních zprávách všechny tři české televize. Tento úder pomohl Woodsovi nejen ke čtvrtému vítězství na Masters, ale i společnosti Nike, která uváděla na trh nový typ míče. Stěží by se dala vymyslet lepší reklama – míček pomalu míří k jamce, těsně před hranou se zastaví, aby ukázal logo výrobce a poté se skulí dovnitř. Díky této zázračné rány získal Nike vysílací čas v hodnotě mililónů dolarů.

2006, British Open
Royal Liverpool, 12 jamka

Zahrát na čtyřparové 12. jamce Royal Liverpool par bylo při loňském British Open velice dobrým výsledkem. Tu a tam se někomu povedlo birdie a pomýšlet na eagle bylo takřka nereálné. Světové jedničce a pozdějšímu vítězi turnaje se to ovšem povedlo. Čtyřkou železem ze 188 metrů. Z pozice, kde nebylo ani vidět na praporek. Tiger zvítězil poprvé od smrti svého otce Earla a odstartoval tak svoji dosud nejdelší šňůru vítězství v řadě – celkem vyhrál 7 turnajů PGA Tour za sebou.
[Gallery not found]