Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

INTERNATIONAL EUROPEAN MID-AMATEUR CHAMPIONSHIP 2004

31.05.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Již potřetí v nové historii mid-amatérského golfu se zúčastňují nejlepší čeští hráči náročného klání, ve kterém změří své síly s mid-amatérskou špičkou celé Evropy společně s hráči z USA a Mexika. Letošní šampionát uspořádala EGA společně s Golf Clubem VareseLetošní šampionát uspořádala EGA společně s Golf Clubem Varese. Nádnerný golfový stánek ležící u jezera Lago Maggiore v kraji Lombardia musel učarovat každému. Při slavnostním zahájení hosté šampionátu obdivovali klubovnu, kterou z větší části tvoří bývalý klášter z 13.století. Hřiště samotné je umístěné na úpatí lombardské vysočiny Campo dei Fiory, ze které je úchvatný výhled na celou oblast Varese. Téměř všechny jamky jsou lemovány staletými duby, javory a ostatními dřevinami, které sice tvoří nádnernou kulisu, ale pro vetšinu hráčů se staly černou můrou. Také velmi husté a těžko hratelné roughy znepříjemňovaly rány po nepovedených drivech. Kvalita a rychlost greenů snesla srovnání s turnaji profesionálů. I když není hřiště i z mistrovských odpališť nijak extrémně dlouhé (6.029 m), přesto se drtivá část startovního pole přesvědčila o tom, že zahrát výsledek okolo paru nebude jednoduché.
Hned v prvním kole se ukázalo, že obhajující šampion z loňského roku Hans-Gunter Reiter z Německa to nebude mít vůbec lehké, když donesl pouze 78. Také vicemistr Angličan Roger Roper nebyl evidentně ve formě a první kolo zakončil výsledkem +6, tedy 78. Za to domácí Italové spustili uragán berdíků a první den přenocoval na prvním místě Rodolfo Pesati skvělým výkonem 68 (-4) a hned za ním jeho klubový kolega Filippo Clerici, který zaostal pouze o dvě rány, tedy 70 (-2). Náši hráči se možná trochu zalekli náročného hřiště a nepředvedli své maximum. Nejlépe zahrál Mikuláš Ordnung (78), dále Alan Babický (79), Radek Votruba (81) a Luboš Hakl (85). Odpoledne všichni hráči poctivě odstraňovali chyby na drivingu a společně s nehrajícím kapitánem Iljou Ehrenbergerem probírali taktiku na druhé kolo, ve kterém se rozhodovalo o devadesáti postupujících do finálového kola. A že naši mid-amatéři umí zahrát se potvrdilo, když se na leaderboardu u jména Ordnung objevilo číslo 74 a Babický 73 !!! Tímto výborným výkonem si naši dva nejlepší midi zajistili účast i ve třetím kole a jejich společné 28.dělené místo slibovalo naději na posun do vysněné první desítky. Bohužel Radek Votruba ani Luboš Hakl nedosáhli na cut a oba se shodným výkonem 85 rozloučili se šampionátem.
Italové i ve druhém kole předváděli výborný golf a vedení se ujal velmi sympatický Filippo Clerici skvělým výsledkem 68, což znamenalo po 2.kole skore -6 !!!
Po dvou krásných slunečných dnech se v noci přihnala bouřka a silný déšť, takže všichni s obavami očekávali jak bude vypadat hřiště před posledním finálovým kolem. Italští pořadatelé odvedli skvělou práci a ráno přivítalo hráče nejen slunce, ale i dokonale připravené hřiště a greeny byly snad ještě rychlejší než v prvních dvou dnech.

Naši hráči začali své finálové kolo velmi slibně, Alan Babický hned na druhé jamce zavěsil pětimetrový put do birdie a už se zdálo, že dnes to vyjde. Bohužel skutečnost byla trochu jiná a jako by se smůla lepila našim na paty. Nakonec Alan Babický, který exceloval na evropském šampionátu v roce 2002, donesl smutných 83 a propadl se na konečné 56.místo. Mikuláš Ordnung bojoval jako lev do poslední jamky, ale ani on neměl štěstí na své straně. Berdíci tam prostě napadaly a bez nich to zkrátka nejde. Jen pro zajímavost Mikuláš má za šampionát statistiku 41 trefených grýnů v regulaci z celkových 54 !!! To je úspěšnost, za kterou by se ani profesionál nemusel stydět. Jeho výsledek 79 ho zařadil na celkové hezké 39.dělené místo.

Z titulu evropského šampiona se po zásluze radoval Filippo Clerici, který poslední kolo zahrál v paru a celkovým skore 210( -6) potvrdil, že titul je ve správných rukou. Stříbrnou příčku obsadil další z Italů Rodolfo Pesati celkovým skore 213( -3) a bronz si odváží reprezentant Francie Francois Illouz výsledkem 215 (-1).

Je opravdu těžké posuzovat, zda naši zklamali nebo ne. Určitě odvedli poctivý kus práce při přípravě a v treninku. Kategorie Mid-amatérů má stále větší popularitu v celé Evropě a výborní hráči každým rokem přibývají, takže konkurence je opravdu veliká. Svědčí o tom i letošní rekord v počtu přihlášek. Budeme tedy pevně doufat, že na příštím evropském šampionátu, který bude hostit polský Gdaňsk, se naši hráči neztratí a to potřebné golfové štěstí bude na jejich straně.
Kompletní výsledky najdete zde