Inspekce LET na Albatrossu – Andy Lott je spokojen

19.04.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Účast elitních golfistek Ladies European Tour a také spokojenost ze své strany mohl potvrdit ředitel turnaje Andy Lott na závěr inspekce, kterou podnikl v České republice dva měsíce před startem druhého ročníku Raiffeisenbank Prague Golf Masters.

Ředitel prestižní akce, která se uskuteční 22. – 24. června 2012, navštívil turnajové hřiště Albatross Golf Resortu ve Vysokém Újezdu a také se ubytoval v oficiálním hotelu, kterým se letos stal Park Inn v Praze 2.

„Mohu říci, že stav příprav je vynikající. Také proto se sem vrátím až v červnu na samotný turnaj,“ řekl Andy Lott v Park Inn při setkání s médii.

Turnaj se s navýšením dotace na 250 000 eur dočkal rozšíření startovního pole ze 108 na 126 hráček. Profesionálky se sice mohou přihlašovat až do června, ale už nyní figuruje ve startovní listině řada zvučných jmen včetně patnácti vítězek turnajů.

Patří k nim doživotní členka tour Trish Johnson (Anglie), dále Becky Brewerton (Wales), Karen Lunn (Austrálie), Diana Luna (Itálie), Ashleigh Simon (JAR), Anja Monke (Německo), Zuzana Kamasová (Slovensko), Marianne Skarpnord (Norsko), Linda Wessberg a Lotta Wahlin (obě Švédsko), Tania Elosegui (Španělsko) a také obhájkyně titulu z loňského premiérového ročníku, Francouzka Jade Schaeffer.

K dalším přihlášeným patří Caroline Masson (Německo), Nikki Garrett a Rebecca Flood (obě Austrálie), Ursula Wikstrom (Finsko) či Veronica Zorzi (Itálie).

Andy Lott

„Ve stejném termínu se hraje nový turnaj LPGA v Kanadě a některé hráčky čekají, zda se do něho na poslední chvíli dostanou, respektive zda budou v první padesátce světového žebříčku. Pokud ne, vrátí se sem Laura Davies, nebo poprvé přijede Melissa Reid,“ řekl o anglických hvězdách ženského golfu ředitel turnaje Andy Lott.

Jednu z divokých karet by měla dostat 31letá Ruska Věra Šimanská, olympijská vítězka v moderní gymnastice ze Sydney 2000, která se od roku 2006 věnuje golfu.

„Počítá se také s výměnou dalších karet s turnaji LET na Slovensku a v Rakousku. Pořád se ovšem snažíme přesvědčit ředitele turnaje, aby nám věnoval více než současných deset karet,“ uvedl prezident České golfové federace Jan Jenčovský.

„Hřiště pro turnaj zůstane až na jedno posunutí odpaliště stejné jako loni, kdy bylo skórování optimální, a to nefoukal vítr. Po nelehké zimě je hřiště ve skvělém stavu,“ řekl Andy Lott o Albatrossu, který pro letošní sezonu prošel významnými stavebními úpravami. Diváci asi nejvíc ocení chodníčky, hráčky ale zase čekají těžší podmínky.

„Vznikla nová vodní plocha na jamce číslo sedm, vysadili jsme padesát vzrostlých stromů, upravovala se odpaliště i bunkery, zúžily se některé fairwaye,“ připomněl head greenkeeper Jiří Dvořák.

V síti TicketStream probíhá předprodej vstupenek, z nichž si řadu pro své klienty rezervoval titulární sponzor. Před turnajem proběhne v úterý 19. června akce s puttováním pro veřejnost na náměstí Republiky v Praze, ve středu 20. června se odehraje juniorský Pro-Am v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi a ve čtvrtek 21. června samotné Pro-Am na Albatrossu.

„Diváky na turnaji čeká slosování anketních lístků o hodnotné ceny. Jednou z nich bude zapůjčení automobilu na jeden rok,“ řekl Robert Klotz z promotérské agentury Goram.

Další infrormace o Raiffeisenbank Prague Golf Masters najdete na www.praguegolfmasters.eu nebo na www.ladieseuropeantour.com

 

Čeněk Lorenc – Prague Golf  Masters

.