innogy Ski & Golf 2018

07.04.2018 | Czechgolfproduction | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Petr Kabát

Petr Kabát

X. innogy Ski&Golf Czech Championship 2018 
Desátý jubilejní ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny lyžování  a golf, se uskutečnil v  termínu 6. a 7. dubna 2018, tradičně „na červené“ ve Špindlerově Mlýně a na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce začala v podvečer 5. dubna, kdy se do Elan Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli účastníci na předávání startovních čísel.
Páteční ráno ve „Špindlu“ připravilo pro závodníky ideální podmínky, modrá obloha, utažená pista. … Závodní trať v obřím slalomu na červené sjezdovce byla připravena odborným stavitelem Janem Holickým.

„Letošní zima se tady ve Skiareálu vydařila. A akce innogy Ski&Golf Czech Championship je  dalším velkým závodem na konci zimy u nás.“, doplňuje René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Lyžařské závody proběhly nově v šesti kategoriích – Master II.,Master I., Women, Junior, Mid, Main.

Závod v kategorii Women ovládla  talentovaná Sára Svinková a mužům kraloval bývalý úspěšný reprezentant, Ondřej Bank. Nejrychlejší čas dne byl nastaven na 34,27 sec. Na dalších místech se umístili Jiří Vašíček, Martin Škopek, Vlastimil Štefl a Petr Kabát.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí hráčům přálo, pouze v některých okamžicích hru ztěžoval vítr.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci innogy Ski&Golf Czech Championship 2018 získal již po páté Petr Kabát (Main). Po dobrém výkonu na lyžích 37,84 sec a slušném výsledku v golfu 79 ran, potvrdil vyrovnanou výkonnost, a těsné prvenství. V letošním roce tvrdě na pozici Kabáta útočili Jan Schovánek, Dalibor Manďák, Jan Kodeš, který zahrál v paru. Nejlepší výsledek v golfu zapsal Vlastimil Miler s výsledkem 70 ran.
Letošní rok přinesl čerstvou krev v kategorii Junior. Po velmi pěkné jízdě v pátečním závodu a velmi solidním výsledku v golfu 79 ran se radoval Marek Matějů.

Vítězové innogy Ski&Golf Czech Chanpionship 2018: 
Kategorie Women: Tereza Koželuhová 159,2; Bobina Žůrková 174,34; Petra Bumbalová 184,9
Kategorie Women 41+: Bobina Žůrková
Kategorie Master I: Slawomir Komonski 166,62; Jaroslav Žižka 167,32; Jaroslav Martínek 167,74
Kategorie Master II: Josef Novák 165,18, Pavel Gola 175,16, Petr Štursa 181,34
Kategorie Mid: Jan Schovánek 157,38, Dalibor Manďák 157,94, David Zelinka 161,2
Kategorie Main: Petr Kabát 154,68, Jan Kodeš 157,76, Jiří Vašíček 167,58
Kategorie Junior: Marek Matějů 165,9, Vlastimil Miler 167,16, Jiří Beránek 167,9

Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa Ski&Golf v rakouském Kaprunu na začátku května.

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží podeváté nese energetická skupina innogy. „my, innogy,  jsme největším a tradičním partnerem českého lyžování. Už roky investujeme především do bezpečnosti v lyžařských areálech a do podpory mladých lyžařských talentů. Tento závod je pro nás vždy krásnou příležitostí, kdy bilancujeme a uzavíráme celou zimní sezónu. Letošní zima se vydařila a innogy Ski&Golf Czech Championship je prostě skvělý podnik, který dělá tečku za zimou a startuje golfové jaro,“ říká mluvčí společnosti innogy Martin Chalupský.
„Letošní ročník, byl absolutně nejvydařenější z pohledu počasí, které bylo opravdu k desátému ročníku naprosto dokonalé a slunečné. Máme radost, že obliba této sportovní kombinace roste. A těšíme se co předvede náš tým „A“ na mistrovství světa v Rakousku.“, doplňuje Ladislav Bien z pořádající agentury Czech Golf Production.
Za rok na viděnou při XI. ročníku innogy Ski&Golf Czech Championship 2018 v termínu 5. – 6. 4. 2019. Ve spolupráci s Českou televizí je tradičně připraven dokument, který bude odvysílán na ČT Sport.

Konečné výsledky golfového turnaje

Foto ze sobotních lyží ve Sv. Petru a  nedělního golfu na Kunětické Hoře

foto Ota Mrákota, Ivan Paggio

.

LištaSkoi&Golf2018