Hru prezidenta Obamy překazilo zemětřesení

24.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V době, kdy Washingtonem D.C. a velkou částí amerického severovýchodu otřáslo zemětřesení o síle 5.8 stupňů Richterovy stupnice, byl zrovna prezident Barack Obama na golfovém hřišti. Prezident trávil prázdniny v oblasti Martha’s Vineyard a v době, kdy zemětřesení udeřilo, se údajně připravoval zahájit svých osmnáct jamek.

Obama i mnoho ostatních státních představitelů bylo v době zemětřesení mimo město na prázdninách. Zemětřesení udeřilo v úterý těsně před druhou hodinou odpoledne a bylo zachyceno i v oblasti Martha’s Vineyard. Prezident ale prý žádné otřesy nepocítil.

Nejsilnější zemětřesení, které zasáhlo východní pobřeží za posledních 67 let, otřáslo budovami od Jižní Karolíny až po Maine. Bílý dům, Kapitol i Pentagon byly částečně evakuovány. Nejsou naštěstí žádné zprávy o úmrtích nebo zraněních. Bílý dům potvrdil, že nebyly zaznamenány ani žádné větší škody na infrastruktuře včetně letišť a nukleárních elektráren.

Podle CNN Obama pokračoval ve hře i poté, co se o zemětřesení dozvěděl. V poslední době byl prezident na golfu často spatřen a údajně stačil odehrát přes 68 golfových rund od doby, kdy vstoupil do své funkce v lednu roku 2008. Jeho oficiální handicap je ale záhadou, i když Golf Digest ve svém každoročním listu hodnocení uvedl, že má hcp 17.

Aneta Zárubová