Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

HRDINOVÉ BEZ MEDAILÍ

28.08.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Předposlední klání letošní Dětské Golfové Tour si přijelo do Mariánských Lázní zahrát sto čtyři dětí. Teplé počasí, ale už ne zničující vedro, tradičně perfektně připravený turnaj, včetně dohledu maršála, který musel některé flighty popohánět a upozorňovat na nutnost dodržet časový limit. Favorité se snažili získat co nejvíce bodů do celkového pořadí a to některým z nich svazovalo golfové hole. Tento turnaj měl své dva hrdiny, z nichž ovšem ani jeden neskončil na stupních vítězů.Předposlední klání letošní Dětské Golfové Tour si přijelo do Mariánských Lázní zahrát sto čtyři dětí. Teplé počasí, ale už ne zničující vedro, tradičně perfektně připravený turnaj, včetně dohledu maršála, který musel některé flighty popohánět a upozorňovat na nutnost dodržet časový limit. Favorité se snažili získat co nejvíce bodů do celkového pořadí a to některým z nich svazovalo golfové hole. Tento turnaj měl své dva hrdiny, z nichž ovšem ani jeden neskončil na stupních vítězů.
Emily Curry-Bartoňová, která je zvyklá končit na medailových příčkách, hrála tentokrát s nepříjemnou zdravotní indispozicí. Prokázala však obrovskou bojovnost a nejenže kolo došla, ale v kategorii dívek do čtrnácti let byla pátá. Před klubovnou průsvitně bílá dívka jen vydechla: „Chtěla jsem hrát.“
„Chtěl jsem za každou cenu hrát, abych získal body do celkového pořadí a dostal se na Masters“, pronesl téměř stejnou větu i druhý z hrdinů, patnáctiletý Pavel Václavovič, který v kategorii kadetů skončil shodou náhod také na pátém místě. V půl šesté ráno mu ujel autobus od pražského Erpetu, protože spoj, kterým do Prahy přijel měl zpoždění. Marně se pokoušel mobilem sehnat někoho, kdo jede do Mariánek individuálně. Nasedl tedy s bagem a vozíkem na vlak a pustil se do závodu s časem. Organizátoři Amara Zemplinerová a ing. Oldřich Uher ho podrželi. Domluvili mu posunutí startovního času a vyzvedli ho na nádraží. Po půldenním trmácení bez jídla a pití šel rovnou na hřiště. Zahrál svůj nejlepší výsledek na túře a zlepšil si handicap z 15 na 13,8. Tomu říkám nasazení!
O nasazení se ovšem nedá mluvit u flightu v obsazení Lukáš, Lukáš a Josef, kteří blahosklonně škrtali jamky a teprve při odevzdávání skórkaret se probrali. Dětská túra se hraje na rány, pánové!
V kategorii do dvanácti let vyhrál Jirka Korda a má jasný cíl, příští rok bude lepší, jak jeho dva starší bráchové. Favority mezi kluky do čtrnácti let přehrál domácí Ruda Nechanický, ve stejné kategorii holek žádné překvapení – první Sandra Jantová z Kravařů. Nejlepší výsledek kola sedmdesát čtyři ran přinesl mariánskolázeňský Filip Zavadil v přidružené kategorii kadetů.

Při vyhlašování výsledků oznámil Olda Uher změnu termínu i místa konání posledního turnaje – bude se hrát v neděli 7. září v pražském Motole. Zároveň upozornil na stížnosti na barvitý slovník mnohých dětí, který až vyráží dech.
Možná by neškodilo zopakovat Karlštejn 2000. Pamatujete, co se tenkrát přihodilo? Takovéto chování bylo označeno za nesportovní a dvě děti dostaly zákaz startu na příštím turnaji Dětské Golfové Tour. Navíc je potrestali i v jejich golfových klubech. A je fakt, že si potom všichni dávali pozor. Přinejmenším, jestli není v doslechu nějaký ten dospělý.

Termín posledního turnaje Dětské Golfové Tour 2003:
7.9. Praha – Motol!