Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

HRDINA MCGINLEY POJISTIL ZISK RYDER CUPU PRO EVROPU

29.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Heroický výkon nováčka v evropském týmu Ira Paula McGinleyho zajistil Evropě opět zisk Ryder Cupu. Nedělní singly se překvapivě dobře vyvíjely pro evropské hráče.

Jeden ze základních kamenů úspěchu evropského týmu byl v taktice, kterou nasadil kapitán Sam Torrance. Na začátek nedělních singlů totiž poslal nejprve zkušenější hráče, kteří měli zajistit potřebný dostatek bodů a klid pro nováčky v týmu McGinleyho a Price.
Tato taktika se ukázala být velmi úspěšná, protože Monty se v prvním zápase rozešel se Scottem Hochem již na 14. jamce a vyznačil tak cestu, kterou ostatní měli následovat.
Zápas č. 17 – Hoch vs. Montgomerie
Birdie na 1, 6, 7 a 10 jamce dostaly Montyho do 4 jamkového vedení, které potvrdil závěrečným birdie na jamce číslo 14. Tam se také rozloučil s Hochem, když vyhrál 5 a 4. Znamená to, že Monty stále zůstává neporažen ve svých dosavadních rydercupových kláních, když vyhrál 4 a remízoval 2 zápasy ve své dosavadní kariéře.
Zápas č. 18 – Toms vs. Garcia
Zdálo se, že Toms bude pro mladíčka Garciu snadnějším soupeřem, ale to by Sergio nesměl na sedmnácté jamce poslat svůj drajv do vody. V té době již Toms vedl o jednu jamku a druhou ranou ležel na greenu. Sergiovi nezbylo nic jiného než zápas ukončit.
Zápas č. 19 – Duval vs. Clarke
Mač byl doveden až na poslední green. Oba dva hráči nezahráli své příhry příliš dobře, ale oba se ze svých problémů dostali a tak tento duel skončil nerozhodně.
Zápas č. 20 – Sutton vs. Langer
Langer vyhrává jamky 5, 6, 8 a 10, vzápětí jednu ztrácí, ale získává opět náskok čtyř jamek na 13. Putt do paru na 15 jamce znamená další bod pro Evropu, když Langer vítězí 4 a 3.
Zápas č. 21 – Calcavecchia vs. Harrington
Od Marka Calcavecchii se čekalo mnohem více. Harrington zářil a výrazně zvítězil 5 a 4, když birdie na 14 jamce poslalo předčasně do sprch amerického golfistu. Z hlediska reálného času byl tento vítězný bod druhým v řadě, hned za Montyho prvním vítězstvím. Evropa tedy v tu chvíli vedla 10 – 8.
Zápas č. 22 – Cink vs. Bjorn
Zápas končí nešťastným bogey pro Cinka na 17. jamce – mimochodem zahrál jich v průběhu tohoto duelu přesně čtyři. Oba drajvy končí v roughu 17 jamky… Bjorn posílá druhou ránu do bunkeru, Cink vyklepává na fairway a třetí hraje do greenu. Špatný čip se pro Cinka stává osudným a prohrává s Bjornem 2 a 1.
Zápas č. 23 – Verplank vs. Westwood
Verplank je na 17. jamce druhou na greenu a dva putty znamenají vítězné birdie a zisk tohoto zápasu 2 a 1.
Zápas č. 24 – Anzinger vs. Fasth
Jamka číslo 18 a Fast vede právě o jednu jamku. Oba dva zahrají úvodní drajvy na fervej, ale Anzinger příhru kazí a konči v bunkeru. Fasth svou příhru také nezvládá a končí nad jamkou. Fantastický úder Anzingera z bunkeru znamená birdie, na které Fasth nemá odpověď. Duel tedy končí remízou.
Zápas č. 25 – Furyk vs. McGinley
Birdie na 17 jamce nechává oba borce „all-square“, tedy vyrovnané a zápas pokračuje na 18. Tam se z McGinleyho stává hrdina letošního Ryder Cupu, když tolik očekávaný „půl-bod“ vybojovává pod enormním tlakem puttem do paru. Jamka a zápas končí remízou a Evropa si připisuje 14,5 bodu, což ji už stačí k celkovému vítězství.
Zápas č. 26 – Love III vs. Fulke
Ryder Cup je rozhodnut a tak oba hráči souhlasí nedohrávat zápas a domlouvají se na remíze.
Zápas č. 27 – Mickelson vs. Price
Fanouškové se mohou zbláznit, když Price na 16 jamce posílá „in“ patnáctimetrové birdie. To stačí, aby se rozloučil s „věčně druhým“ Philem Mickelsonem. Tomu zbývají jen oči pro pláč – ostatně je na to již zvyklý…
Zápas č. 28 – Woods vs. Parnevik
Poslední duel je doveden až na poslední green, kde Woods míjí svůj putt do paru a zvedá Parnevikovo markovátko. Zápas je ukončen remízou. Evropa tedy vítězí v letošním Ryder Cupu 15.5 ku 12.5.

Pár ilustračních fotografií na dokreslení atmosféry: